Archiwum aktualności

Pod takim hasłem rusza w roku szkolnym 2016/2017 I edycja Olimpiady Statystycznej.

Olimpiada Statystyczna jest nowością w polskim systemie oświaty. Ma charakter interdyscyplinarny – jej zakres obejmuje wiedzę z obszaru statystyki, w powiązaniu z wybranymi zagadnieniami z matematyki, informatyki, geografii, przyrody, przedsiębiorczości oraz przedmiotów ekonomicznych. Oprócz wiedzy Olimpiada sprawdza umiejętności praktycznego korzystania z różnych źródeł i narzędzi analizy statystycznej, interpretacji danych, argumentacji, itp. Takie podejście wynika z przekonania Organizatorów, że istotnym składnikiem przygotowania do życia w społeczeństwie informacyjnym i gospodarce opartej na wiedzy powinna być znajomość metod i narzędzi analizy statystycznej, niezbędna do diagnozowania i rozwiązywania problemów w środowisku pracy, w firmie, a nawet w gospodarstwie domowym.

Lwów, Londyn, a może Oslo? Dokąd polecimy z Babimostu? Na regionalnych stronach Gazety Wyborczej (Zielona Góra, Gorzów Wlkp.) ruszyła ankieta internetowa, w której Lubuszanie mogą wypowiedzieć się na temat oczekiwanych kierunków latania z Babimostu. Ankieta to pięć pytań, których wypełnienie zajmie dosłownie minutę. Zapraszamy do udziału! Głosy można oddawać do końca września.

Starosta Zielonogórski gościem porannej rozmowy w Radiu Zielona Góra

14.09.2016

W środę, 14 września br., w porannej rozmowie Radia Zielona Góra gościł Dariusz Wróblewski Starosta Zielonogórski. Ze Starostą rozmawiał redaktor Przemysław Kobus.

Zapraszamy do wysłuchania audycji na: http://rzg.pl/gosc-na-97-1-fm/dariusz-wroblewski/

W poniedziałek 12 września br., w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie, przeprowadzono szkolenie obronne dla kadry kierowniczej Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze, powiatowej administracji zespolonej i powiatowych jednostek organizacyjnych.