Wybór języka
powrót

Turystyka

Gmina Nowogród Bobrzański jest doskonałym miejscem dla osób chcących zrelaksować się na piaszczystej plaży. Posiada wiele atrakcyjnych miejsc do kąpieli m.in. w Nowogrodzie Bobrz. i Dobroszowie Małym. Wypoczywając na plaży można skorzystać z boiska do piłki siatkowej oraz posilić się w pobliskich punktach gastronomicznych.

Na terenie gminy znajdują się 3 szlaki piesze oraz rowerowe, łączące wiele ciekawych miejsc:

  • Szlak Czarny: Zielona Góra – Bogaczów – Podgórzyce,
  • Szlak Zielony: Żagań – Gorzupia – Nowogród Bobrzański – Podgórzyce – Tarnawa – Krosno Odrzańskie,
  • Szlak Żółty: Kożuchów – Urzuty – Drągowina – Popowice – Żagań.

Szlaki są idealnym miejscem wypadowym dla amatorów pieszych wędrówek lub nordic walking. Swoją wyjątkowością zachęcają także do rodzinnych wycieczek rowerowych. Na szkalach można spotkać liczne pomniki przyrody, a także zabytki historyczne.

Rzeka Bóbr ma specyficznych charakter górski – szybki nurt, nieznaczny spadek oraz nieco kręty bieg, dlatego jest często wykorzystywana przez miłośników kajakarstwa, mogących sprawdzić swoje umiejętności na organizowanych tu spływach kajakowych.

W 1998 r. w Nadleśnictwie Krzystkowice została otwarta „Leśna Ścieżka Przyrodniczo – Leśna”. Trasa przemarszu Ścieżki wynosi 2,5 km (spacer trwa ok 1,5 godziny). Na tym odcinku usytuowanych jest 16 punktów tematycznych ukazujących las w różnych ujęciach. Ścieżka została wyposażona w szereg elementów dydaktycznych i rekreacyjnych. Tablice informacyjne pomagają w poznawaniu ekosystemu leśnego, ławy i stoły służą odpoczynkowi. Dzięki dokładnemu oznaczeniu strzałkami wskazującymi proponowany kierunek marszruty, żaden z gości z pewnością się nie zgubi.

Położenie
Historia
Gospodarka
Oferta inwestycyjna
Kultura
Turystyka
Zabytki
Imprezy cykliczne
Baza noclegowa
Współpraca zagraniczna