XI Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

XI Powiatowe Targi Edukacji i Pracy02 marca 2023 roku w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbyły się XI Powiatowe Targi Edukacji i Pracy. CKZiU po raz kolejny miało zaszczyt wystąpić w roli gospodarza - a przedsięwzięcie zostało objęte patronatem honorowym Starosty Zielonogórskiego Krzysztofa Romankiewicza, który otworzył imprezę. Na tegorocznych targach pojawiło się wielu wystawców. Dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi.Uczniowie poznali ofertę uczelni wyższych: Uniwersytetu Zielonogórskiego, Politechniki Morskiej w Szczecinie, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Collegium Witelona Uczelni Państwowej w Legnicy, Akademii Nauk Stosowanych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zielonej Górze, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk” w Zielonej Górze. Dużym zainteresowaniem cieszyły sie stoiska lokalnych firm. Ich przedstawiciele zachęcali młodzież do podjęcia pracy w ich placówkach. Swoje stoiska zaprezentowali m.in. TJX Europe, Nestle Polska S.A. oddział w Kargowej oraz ROCKWOOL Polska sp. z o. o. w Cigacicach, LumelAlucast sp. z o.o. i Lumel S.A w Zielonej Górze. Firmy te od lat współpracują z naszą szkołą. Oferują staże dla uczniów, pracę wakacyjną oraz zatrudnienie dla absolwentów. Na stoisku IDEA HR Group Sp. z o.o. z Zielonej Góry młodzież mogła skorzystać z oferty, jak zdobyć pracę, ponieważ jest to agencja pracy. Po raz pierwszy swoje stoisko zaprezentowała Tesla Gigafactory Berlin- Brandenburg. Młodzież miała okazję obejrzeć pokaz nowoczesnego samochodu.Swoje oferty zaprezentowali również: Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna z Sulechowa, Powiatowy Urząd Pracy z Zielonej Góry, Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Zielonej Górze, 5 Lubuski Pułk Artylerii im. Generała artylerii koronnej Marcina Kątskiego w Sulechowie, Nadodrzański Oddział Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim, Placówka Straży Granicznej w Zielonej Górze- Babimoście i Zakład Karny w Krzywańcu.