Życzenia świąteczno-noworeczne

17.12.2018

W siedzibie Ochotniczego Hufca Pracy    w Zielonej Górze przy ul. Ludwika Zamenhofa 1,  13 grudnia 2018 r.               o godzinie 12.30 odbyły się obchody Jubileuszu 100-lecia Publicznych Służb Zatrudnienia i 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Na uroczystość zapraszali Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz   i dyrektor PUP w Zielonej Górze Edmund Prekurat.

Dnia 10 grudnia br. nastąpiło oficjalne przekazanie dwóch nowych samochodów marki Ford Transit Custom Kombi przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych współfinansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach "Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III" w obszarze D dla Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie oraz filii w Bełczu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Krzysztof Romankiewicz - Starosta Zielonogórski, Tadeusz Pająk - Wicestarosta Zielonogórski, Mirosław Andrasiak - Członek Zarządu, Andrzej Gonia - Dyrektor PFRON, Anna Gołębska - Dyrektor PCPR, Aleksandra Szubert - Dyrektor GOK w Bojadłach oraz ksiądz proboszcz Stanisław Szura. W tak zacnym gronie przekazano kluczyki do busów członkom rady mieszkańców. Następnie ks. Stanisław poświęcił samochody. Była to bardzo miła uroczystość zwłaszcza dla podopiecznych DPS, którzy będą codziennie korzystać z nowych busów. Ułatwią one m.in. podróżowanie do poradni specjalistycznych i poprawią komfort jazdy.

W roku szkolnym 2018/2019 Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Przytoku realizował działania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Po konsultacjach z uczniami, rodzicami, lokalną społecznością, pracownikami szkoły oraz pracownikami bibliotek publicznych, podjęto decyzję o wyborze książek do zakupu.

Od kilku dni mamy przyjemność podziwiać w holu CKZiU w Sulechowie wystawę fotograficzną poświęconą dokonaniom artystycznym Henrego van de Velde w Trzebiechowie.

Piękne zdjęcia zrobione zostały przez "Klub Fotograficzny FOTOKADR" z Sulechowskiego UTW. Wystawa została przewieziona do budynku CKZiU z Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie i potrwa do 13 grudnia.  Więcej na: http://powiat-zielonogorski.pl/index.php/pl/Powiat/Aktualnosci/Wystawa-poswiecona-dzialalnosci-artystycznej-Henrego-van-de-Velde

W ramach dofinansowania z projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz działania Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, trwa termomodernizacja budynku Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze.

Mikołajkowy Festiwal Tańca o puchar Burmistrza Czerwieńska.

03.12.2018

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2018 r. poz. 995 z późn. zm.) Przewodniczący Rady zwołał II sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Posiedzenie odbędzie się w dniu 6 grudnia 2018 roku o godz. 12:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53.