W ramach dofinansowania z projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz działania Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, trwa termomodernizacja budynku Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze.

W piątek, 12 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze obradowała Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego. Ostatni raz w tym składzie i w tej kadencji. W posiedzeniu udział wziął Wicestarosta Zielonogórski  Waldemar Kotlarski, członek rady i jednocześnie przedstawiciel Zarządu Powiatu Zielonogórskiego w radzie.

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowa okazja do zastanowienia i refleksji nad tym jak ważną rolę odgrywa nauka i rozwój własnych umiejętności w życiu każdego z nas.

Samorządowiec Województwa Lubuskiego 2018 - Oceniamy Władze – to plebiscyt Gazety Lubuskiej, którego jednym z laureatów jest Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski.

W plebiscycie, który zakończył się 14 września, można było oddać głos na każdego radnego i włodarza doceniając tym samym jego zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności.

Wśród wójtów na podium znalazł się Robert Sidoruk, Wójt Gminy Zabór, a wśród burmistrzów Paweł Mierzwiak, Burmistrz Miasta Nowogród Bobrzański.

W dniu 22 września br. dzieci z rodzin zastępczych z terenu powiatu zielonogórskiego wraz z opiekunami wzięły udział w spotkaniu integracyjnym zorganizowanym przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II, przy współpracy Nadleśnictwa Babimost, na terenie rezerwatu przyrody Laski.

Rusza XIX edycja turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, będącego przepustką do marzeń o sportowej karierze dla setek tysięcy chłopców i dziewczynek z całego kraju. Tylko do 30 września na stronie turnieju nauczyciele i trenerzy mogą zgłaszać drużyny w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Zwycięzców poznamy – tradycyjnie już – w maju na stadionie PGE Narodowym.