Wybór języka
powrót

Aktualności

W ramach dofinansowania z projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz działania Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, trwa termomodernizacja budynku Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze.

więcej

W piątek, 12 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze obradowała Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego. Ostatni raz w tym składzie i w tej kadencji. W posiedzeniu udział wziął Wicestarosta Zielonogórski  Waldemar Kotlarski, członek rady i jednocześnie przedstawiciel Zarządu Powiatu Zielonogórskiego w radzie.

więcej

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowa okazja do zastanowienia i refleksji nad tym jak ważną rolę odgrywa nauka i rozwój własnych umiejętności w życiu każdego z nas.

więcej

Samorządowiec Województwa Lubuskiego 2018 - Oceniamy Władze – to plebiscyt Gazety Lubuskiej, którego jednym z laureatów jest Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski.

W plebiscycie, który zakończył się 14 września, można było oddać głos na każdego radnego i włodarza doceniając tym samym jego zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności.

Wśród wójtów na podium znalazł się Robert Sidoruk, Wójt Gminy Zabór, a wśród burmistrzów Paweł Mierzwiak, Burmistrz Miasta Nowogród Bobrzański.

więcej

W dniu 22 września br. dzieci z rodzin zastępczych z terenu powiatu zielonogórskiego wraz z opiekunami wzięły udział w spotkaniu integracyjnym zorganizowanym przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II, przy współpracy Nadleśnictwa Babimost, na terenie rezerwatu przyrody Laski.

więcej

Rusza XIX edycja turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, będącego przepustką do marzeń o sportowej karierze dla setek tysięcy chłopców i dziewczynek z całego kraju. Tylko do 30 września na stronie turnieju nauczyciele i trenerzy mogą zgłaszać drużyny w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Zwycięzców poznamy – tradycyjnie już – w maju na stadionie PGE Narodowym.

więcej
Archiwum aktualności