Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 920 z późn. zm.) XXXII sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Posiedzenie odbędzie się w dniu 7 września 2021 roku o godz. 11:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53–sesja z obostrzeniami sanitarnymi, bez zaproszonych gości.

Już po raz piąty Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Zielonogórskiego uhonorowała osoby i organizacje, które swoją działalnością, twórczością, aktywnością wpływają na rozwój powiatu.

31.08.2021 r. W Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Przytoku, Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz oraz Prezes Rady Działalności Pożytku Publicznego Pani Romualda Jarecka-Cieślak uroczyście wręczyli statuetki oraz certyfikaty Lidera Trzeciego Sektora Powiatu Zielonogórskiego.

W dniu dzisiejszym w Cigacicach, na remontowanym moście odbyło się spotkanie przedstawicieli inwestora oraz wykonawcy.

Dokonano przeglądu dotychczas wykonanych prac. Wykonawca przedstawił plan działań na najbliższe tygodnie.

Wszystkie roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem, dlatego zakończenie renowacji mostu w Cigacicach planowane jest na dzień 30 listopada 2021 r.

W spotkaniu wzięli udział min:

Mirosław Andrasiak Członek Zarządu Powiatu Zielonogórskiego

Katarzyna Kis – Dyrektor Wydziału Infrastruktury w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim

Agnieszka Stelmasik - Dyrektor Powiatowego Zielonogórskiego Zarządu Dróg

Nasze Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im Jana Pawła IIw Zielonej Górze zwyciężyło w etapie regionalnym konkursu IDOL w roku 2021. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu na IDOLa w ogólnopolskim finale.

W ostatni weekend odbyły się dożynki gminne w Drzonowie (gm. Świdnica). Było kolorowo, pachnąco a dookoła roztaczała się atmosfera radości. Powiat Zielonogórski reprezentował Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz wraz z radnymi Rady Powiatu Zielonogórskiego Panią Danutą Pyrtko oraz Panem Adamem Jaskulskim.

14 sierpnia 2021 r. w Trzebiechowie odbył się Lubuski Piknik Zdrowia zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Wśród wystawców związanych ze służbą zdrowia znaleźli się przedstawiciele Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sulechowie oraz Szpitala Rehabilitacyjno Leczniczego dla Dzieci w Wojnowie.