W piątek, 11 sierpnia w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie miało na celu omówienie sytuacji, która wystąpiła na terenie powiatu zielonogórskiego po ostatnich ulewnych deszczach.

8 sierpnia br., w siedzibie Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych w Zielonej Górze przedstawiciele stowarzyszeń i grup nieformalnych działających na terenie powiatu zielonogórskiego podpisali umowy na dofinansowanie projektów mających promować postawy i aktywność obywatelską wśród młodych mieszkańców Województwa Lubuskiego.

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, zaprasza 22 sierpnia na bezpłatne konsultacje. Będzie to szansa do indywidualnych konsultacji ze specjalistą do spraw Funduszy Europejskich z zakresu środków unijnych m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój, informacji na temat bezpłatnych szkoleń, jak również możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne. Do dyspozycji będą również bezpłatne materiały informacyjne.

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, zaprasza 9 sierpnia na bezpłatne konsultacje. Będzie to szansa do indywidualnych konsultacji ze specjalistą do spraw Funduszy Europejskich z zakresu środków unijnych m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój, informacji na temat bezpłatnych szkoleń, jak również możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne. Do dyspozycji będą również bezpłatne materiały informacyjne.