2 kwietnia 2019 r. w auli Wydziału Zamiejscowego Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie odbyła się konferencja Rzeczywistość – 4.0 jak kształtować edukację, by stała się adekwatna do nadchodzących zmian? pod honorowym patronatem Pani Marszałek Województwa Lubuskiego oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. W konferencji wzięło udział 107 osób ze świata edukacji i biznesu, samorządu terytorialnego oraz polityki, w tym Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz oraz Członek Zarządu Mirosław Andrasiak.

Wczoraj, 4 kwietnia 2019 r. w Nowym Jorku, na Manhattanie rozpoczęło się ART EXPO NEW YORK 2019 – światowa wystawa sztuki współczesnej. Wśród wielu artystów, znalazł się także Bogumił Hoder, od urodzenia mieszkaniec Powiatu Zielonogórskiego i od dziecka tworzący swoje prace na terenie naszego powiatu.

30 marca 2019 r. w Zespole Szkół w Sulechowie odbył się po raz 33 Turniej "Zebra", którego organizatorem była Komenda Hufca Babimojsko Sulechowskiego ZHP, funkcjonariusze Policji z Komisariatu w Sulechowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, Okręgowy Zarząd PZMOT.

Niemiecko-Polski Plener Malarski „Kolory Europy 2019/Farben Europas 2019”

15.03.2019

Powiat Sprewa-Nysa wraz z Powiatem Zielonogórskim planuje przeprowadzenie niemiecko-polskiego warsztatu malarskiego „Kolory Europy 2019/Farben Europas 2019”.

Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy malarzy i malarki do zgłaszania się na maila: promocja@powiat-zielonogorski.pl.
 Więcej informacji drogą mailową bądź telefonicznie 68 452 75 85

28 marca w Filharmonii Zielonogórskiej odbyła się konferencja, rozpoczynająca obchody 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej, której towarzyszył panel dyskusyjny związany z rozwojem energetyki, w ramach czystych źródeł energii. Konferencję otworzyła Marszałek Województwa Lubuskiego, Anna Elżbieta Polak: „Świętujemy pod hasłem #LubuskieChellange – Łączy nas przyszłość. – Te 15 lat ma kapitalne znaczenie dla nas Lubuszan, bo my wszyscy naprawdę jesteśmy świadkami cywilizacyjnego skoku. Teraz czas na nowe otwarcie, nowe wyzwania. Chcemy słuchać mieszkańców, rozmawiać z nimi o przyszłości Unii, ale przede wszystkim realizować ich inicjatywy”.

KOMUNIKAT  NR  OC – 02.2019

Podmiot przekazujący komunikat – Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze

Osoba wyznaczona do kontaktu –  Pan Bartosz Hoder

tel. 068 45 27 585