Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w województwie lubuskim, działający w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zaprasza na spotkania informacyjne dla osób fizycznych na założenie działalności gospodarczej w ramach krajowych Programów Operacyjnych i Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020”, które odbędzie się 8 marca 2017 r. w Zielonej Górze.

Wojskowy Komendant Uzupełnień w Zielonej Górze informuje, iż planowane jest uruchomienie II edycji szkolenia kobiet - ochotniczek spoza resortu obrony narodowej w zakresie walki wręcz (samoobrony).

We wtorek, 21 lutego br.,  Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski, Wicestarosta Waldemar Kotlarski i Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sulechowie Beata Kucuń gościli w murach SP ZOZ Wicewojewodę Roberta Palucha, p.o. Dyrektora Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Piotra Brombera oraz Bożenę Chudak Dyrektor Wydziału Zdrowia w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział w Zielonej Górze informuje, że realizowany jest ,,Program Ogólnopolskich Przesiewowych Badań Zdrowotnych Dla Mieszkańców Terenów Wiejskich" skierowany do rolników i ich domowników, którzy rocznikowo ukończyli 18 lat i są ubezpieczeni w pełnym zakresie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego lub pobierają emeryturę bądź rentę z KRUS.