22 marca 2017 roku w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, Powiat Zielonogórski zorganizował spotkanie pn. „Odchudzamy nasze drogi", na którym omówiono problematykę związaną z przejazdem pojazdów przeciążonych drogami znajdującymi się na terenie powiatu zielonogórskiego i miasta Zielona Góra.

W dniu 23 marca 2017r. w godz. 850-1230 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie organizuje Festiwal zawodów- Dzień Otwarty Szkoły. Jest to przedsięwzięcie skierowane do gimnazjalistów, ich rodziców, wychowawców, mające na celu pomoc młodym  ludziom w podjęciu ważnej, życiowej decyzji, jaką jest wybór dalszej drogi kształcenia.

Głośna próba syren alarmowych OC

22.03.2017

W dniu 23 marca 2017 r. w godzinach 12.00 i 12.30 na terenie powiatu zielonogórskiego zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych obrony cywilnej.

Zielonogórska Gra Miejska „Bezpieczna Wiosna”

20.03.2017

Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w  Czerwieńsku zaprasza uczniów gimnazjów do udziału w Zielonogórskiej Grze Miejskiej „Bezpieczna Wiosna”, która odbędzie się 21 marca 2017r., w godz. 10.00 – 13.00 na Placu Bohaterów w Zielonej Górze. Życzymy udanej zabawy!

W poniedziałek, 20 marca, w Medycznym Studium Zawodowym w Zielonej Górze Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski powitał pierwszą grupę mężczyzn zobowiązanych do stawiennictwa na kwalifikacji wojskowej w 2017 roku.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Ministra Obrony Narodowej z dnia 26 września 2016r. roku, w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2017 roku (Dz. U. z 2016 r., poz. 1657) na terenie Powiatu Zielonogórskiego kwalifikacja wojskowa odbędzie się w dniach od 20 marca 2017 roku do dnia 12 kwietnia 2017 roku w Medycznym Studium Zawodowym w Zielonej Górze ul. Wazów 44.

W piątek, 10 marca br., w hali sportowej Zespołu Szkół w Sulechowie, podczas rozstrzygnięcia XV Plebiscytu na najlepszego sportowca szkoły w 2016 roku, wręczono stypendia sportowe najlepszym zawodnikom reprezentującym Powiat Zielonogórski.