Życzenia

23.12.2016

W imieniu Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion "Sprewa-Nysa-Bóbr" zapraszamy wszystkie zainteresowane instytucje i organizacje pozarządowe do udziału w szkoleniu dotyczącym zasad aplikowania do Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia-Polska 2014-2020 finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

15 grudnia 2016 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego pn. „Widzisz. Nie zgadzaj się! Reaguj!”, ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego w ramach realizacji Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Praca pt. "Alkohol? Stop szanuj życie!", której autorami są uczniowie klasy II LOP z Liceum Ogólnokształcącego w Czerwieńsku: Kamila Rażniewska, Magdalena Stola i Julia Moroz zajęła III miejsce!

W dniu 15 grudnia 2016 r. w godzinach 12.00 i 12.30 na terenie powiatu zielonogórskiego zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych obrony cywilnej.

W piątek, 9 grudnia br. Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego Edwin Łazicki i Wicestarosta Waldemar Kotlarski uczestniczyli w otwarciu nowo wybudowanej drogi gminnej w Smolnie Wielkim .