Szkoła Podstawowa Specjalna przy Szpitalu Rehabilitacyjno - Leczniczym dla Dzieci w Wojnowie

Adres:
Wojnowo 7a
66-120 Kargowa

tel. 68 35 26 354
zsswojnowo@wp.pl
strona www:
www.zsswojnowo.republika.pl

Dyrektor: Danuta Wilińska – Grzesiuk

Misją Szkoły Podstawowej Specjalnej jest, oprócz typowej działalności edukacyjnej, organizowanie profesjonalnej i wszechstronnej pomocy na rzecz przebywających na leczeniu pacjentów - wychowanków. Działalność Zespołu ukierunkowana jest na niwelowanie trudności szkolnych, promowanie zdrowego stylu życia oraz rozwiązywanie problemów wynikających z zaburzeń emocjonalnych i zachowania. Ma służyć stworzeniu modelu i klimatu pracy wspomagającego terapię medyczną, aby "ciało było zdrowe, a dusza spokojna...". W skład Zespołu wchodzi: Szkoła Podstawowa Specjalna i Grupy Wychowawcze. Szkoła Podstawowa Specjalna obejmuje swym działaniem dzieci w wieku od 6 do 15 lat, które są pacjentami Szpitala Rehabilitacyjno - Leczniczego i przebywają w placówce w cyklach turnusowych (3 tygodnie).
W trakcie roku takich turnusów jest ok. 10. W skali roku przebywa tam ok. 500 wychowanków. Placówka obejmuje swoim działaniem dzieci z całego kraju. Pobyt u nas jest dla nich jedną z możliwości zmiany środowiska i poprawy stanu zdrowia.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie
Dom Pomocy Społecznej w Trzebiechowie
II Liceum Ogólnokształcące w Czerwieńsku (dla dorosłych)
Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Czerwieńsku