konferencja pn. „Dzień dla zdrowia”

17 października 2023 w Szpitalu Rehabilitacyjno – Leczniczym dla Dzieci  SP ZOZ w Wojnowie odbyła się konferencja słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Kargowej pn. „Dzień dla zdrowia”. Spotkanie objęte zostało patronatem Starosty Zielonogórskiego. Pan Wicestarosta Tadeusz Pająk wraz z Panem Dariuszem Wróblewskim, dyrektorem szpitala w Wojnowie otworzyli konferencję.  Studenci UTW mieli okazje wysłuchać wykładów prowadzonych przez medyków z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sulechowie. Pani doktor Urszula Rachwał – Januszkiewicz, ordynator Oddziału Wewnętrznego szpitala, mówiła o  profilaktyce i zasadach postępowania w nawiązaniu do chorób wieku podeszłego natomiast Pan Łukasz Kwaśny, kierownik Zakładu Fizjoterapii  w szpitalu, opowiedział  o tym co wpływa na sprawność fizyczną i psychiczną seniorów oraz przeprowadził krótki instruktaż porannej gimnastyki. Każdy z uczestników wydarzenia miał możliwość skorzystania z badania spirometrii, które przeprowadzała Pani Justyna Chowiera, Pielęgniarka Naczelna ze szpitala w Sulechowie. Badanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Na stoisku promocyjnym można było uzyskać informacje od przedstawicielek Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zielonej Górze, Pani Joanny Marczuk oraz Doroty Krzyżyńskiej, na temat  turnusów rehabilitacyjnych, możliwości uzyskanie dofinansowania do sprzętu rehabilitacyjnego i wielu innych zdrowotnych ciekawostek.