Wybór języka
powrót

Oferta inwestycyjna

Gmina Czerwieńsk znajduje się niemal w centrum województwa lubuskiego. Nie trudno znaleźć ją na mapie, ponieważ przebiega tu jedna z głównych linii kolejowych i drogowych na zachód Europy. Gmina Czerwieńsk to 196 km2 powierzchni, na której mieszka prawie 10 tys. osób. Tworzy ją 13 wsi sołeckich, trzy osady oraz liczące ponad 4 tys. mieszkańców miasto Czerwieńsk.

Tereny Gminy są bardzo atrakcyjne pod względem inwestycyjnym. Są to tereny zwodociągowane, skanalizowane i zgazyfikowane. Posiadają też dostęp do sieci elektrycznej i telekomunikacyjnej. Tereny Gminy Czerwieńsk zaspokajają w 100% potrzeby gospodarczo – bytowe i przeciwpożarowe społeczności. Atutem jest również położenie w niewielkiej odległości od dużego miasta i w obszarze przygranicznym oraz dobrze rozwinięta sieć dróg kolejowych i kołowych. 

Piękny i urozmaicony krajobraz, bogata infrastruktura techniczna z atrakcyjną bazą sportową (korty tenisowe, basen pływacki, stadiony piłkarskie), a przede wszystkim gościnni i gospodarni mieszkańcy Gminy Czerwieńsk serdecznie zapraszają.

Położenie
Historia
Gospodarka
Oferta inwestycyjna
Kultura
Turystyka
Zabytki
Imprezy cykliczne
Baza noclegowa
Współpraca zagraniczna