Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sulechowie

strona www:
www.spzozsulechow.med.pl

Dyrektor: Beata Kucuń

Szpital swoim bezpośrednim działaniem obejmuje mieszkańców Babimostu, Kargowej, Sulechowa, Bojadeł, Trzebiechowa i części Czerwieńska. Ponadto swoim działaniem obejmuje pozostałe gminy Powiatu Zielonogórskiego, tj. gminę Zielona Góra, Nowogród Bobrzański oraz Świdnicę i Zabór.

W Zakładzie działa rada społeczna, która jest organem inicjującym i opiniodawczym podmiotu, który utworzył Zakład oraz organem doradczym Dyrektora Zakładu. Leczenie stacjonarne odbywa się na Oddziale Położniczo – Ginekologicznym, Oddziale Neonatologicznym, Oddziale Chirurgii Ogólnej, Bloku Operacyjno Zabiegowym, Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziale Wewnętrznym i Oddziale Rehabilitacji. Przy szpitalu działa Poradnia Chirurgii Ogólnej, Poradnia Położniczo-Ginekologiczna, Poradnia Kardiologiczna, Poradnia Diabetologiczna, Poradnia Endokrynologiczna, Poradnia Rehabilitacyjna i Poradnia Gastroeterologiczna oraz Zakład Diagnostyki Obrazowej, Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej i Zakład Fizjoterapii.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie
Dom Pomocy Społecznej w Trzebiechowie
Liceum Ogólnokształcące im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Sulechowie
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Przytoku