Wybór języka
powrót

Aktualności

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym
(Dz. U. z 2019 r. poz. 511) Przewodniczący Rady zwołał IX sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Posiedzenie odbędzie się w dniu 26 czerwca 2019 roku o godz. 11:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego  (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53.

więcej

13 czerwca 2019 r. gościliśmy na terenie ośrodka drużynę strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaborze.

Młodzież zapoznała się ze specyfiką działalności OSP i jej zadaniami. Podziwiała także nowoczesny wóz strażacki, który został w dużej części sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

więcej

VII PRZEGLĄD ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH

13.06.2019

31 maja 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. rotmistrza Witolda Pileckiego odbyło się święto z okazji Dzień Patrona. 10 listopada 2015 r. liceum dołączyło do grona szkół noszących imię rotmistrza Witolda Pileckiego. Obecna na uroczystości córka rotmistrza, Zofia Pilecka, podkreśliła, że patron to nie tylko strażnik wartości, ale przede wszystkim przyjaciel.

więcej

Dnia 30 maja 2019 r. wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii uczestniczyli w spotkaniu kynologicznym z udziałem głównych bohaterów imprezy ośrodkowej jakimi były psy i ich opiekunowie. Tym razem gośćmi naszymi byli policjanci z komendy w Zielonej Górze, którzy zademonstrowali nam specyfikę swej trudnej pracy, w której partnerem, przyjacielem jest wyszkolony pies.

więcej

Skrócony czas pracy urzędu

31.05.2019

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, działający w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, we współpracy z Departamentem Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Stowarzyszeniem Kraina Lasów i Jezior – Lokalną Grupą Działania, zaprasza na spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych i społeczności lokalnej, które odbędzie się 4 czerwca 2019 r. w godzinach 11:30-14:30 w Siedlisku.

 

więcej

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wielkopolskim, działający w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, we współpracy z Departamentem Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Stowarzyszeniem Zielona Dolina Odry i Warty, zaprasza na spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych i społeczności lokalnej, które odbędzie się 7 czerwca 2019 r. w godzinach 11:30-14:30 w Górzycy.

więcej

24 maja 2019 r. Powiat Zielonogórski podpisał umowę z Wojewodą Lubuskim dotyczącą udzielenia wsparcia finansowego na realizację zadań w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów  prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów poprzez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

więcej

Konkurs plastyczny: POWIAT ZIELONOGÓRSKI PĘDZLEM I OBIEKTYWEM - wyniki konkursu

30.05.2019

Przedstawiamy wyniki konkursu plastycznego: POWIAT ZIELONOGÓRSKI PĘDZLEM I OBIEKTYWEM

Kat. I

I - miejsce - Gabriela Kozłowska

II - miejsce - Maria Szyputa

III - miejsce - Emilia Nowak

Kat. II

I - miejsce - Marta Bannach

II - miejsce - Bartosz Rakowski

III - miejsce - Hanna Krawczuk

Kat. III

I i II miejsce ex aequo - Wioletta Cepowska

I i II miejsce ex aequo - Joanna Ciemiofinowicz-Grobara

III miejsce - Edward Adzyma

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zachęcamy do udziału w powiatowych konkursach plastycznych a zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na wręczenie nagród, które odbędzie się 7 czerwca (piątek), o godzinie 13:00 w sali widowiskowej Sulechowskiego Domu Kultury (dawny zbór kalwiński).

Archiwum aktualności