Zapraszamy na WINO NA FALI II, które odbędzie się 10 sierpnia od godz. 15.00 w Porcie Cigacice. W hali portu zaprezentuje się 9 winnic powiatu zielonogórskiego, a winiarze podczas degustacji opowiedzą o swoim winie i winiarskiej pasji.

Uważaj na kleszcze, pamiętaj o wakacyjnych zagrożeniach i zadbaj o bezpieczny wypoczynek! W infografikach znajdziesz cenne wskazówki, jak chronić się przed kleszczami oraz na co zwrócić uwagę podczas wakacyjnych aktywności.

Ogłoszenie o naborze kandydatów na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego.Na podstawie art. 15 ust. 2d ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ( Dz. U. z 2023 r. poz. 571 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą” Zarząd Powiatu Zielonogórskiego ogłasza nabór kandydatów na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego z zakresu ochrony i promocji zdrowia oraz upowszechnia kultury fizycznej na terenie Powiatu Zielonogórskiego w 2024 r.

W dniach od 15 do 31 lipca bieżącego roku na terenie całej Polski odbędzie się Badanie Koniunktury w Gospodarstwach Rolnych (AK-R). Celem tego badania jest uzyskanie informacji od rolników na temat ich ocen przeszłej (ostatnie półrocze) i obecnej sytuacji gospodarczej w ich gospodarstwach, a także prognoz na następne półrocze.

Wyrażając uznanie dla wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem na terenie Powiatu Zielonogórskiego, Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze oraz Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego ogłaszają nabór wniosków o przyznanie statuetki „Lider Trzeciego Sektora Powiatu Zielonogórskiego 2024”.

W dniu 11 lipca br. w Warszawie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli: Dyrektorzy, Prezesi szpitali i Starostowie oraz Prezydenci Miast z Minister Zdrowia - Izabelą Leszczyną i pozostałym kierownictwem Ministerstwa Zdrowia oraz członkami Zespołu ds. zmian systemowych w ochronie zdrowia.