Wybór języka
powrót

Aktualności

Bioasekuracja jest w chwili obecnej najlepszą możliwą ochroną przed rozprzestrzenianiem się wirusa ASF.

Prezentujemy graficznie jak należy zachować zasadę bioasekuracji w gospodarstwie rolnym.

Pamiętajmy, tylko od nas i dyscypliny bioasekuracyjnej zależy powodzenie walki chorobą!

więcej

24 grudnia 2019 r. Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze NIECZYNNE

04.12.2019

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym
(Dz. U. z 2019 r. poz. 511) Przewodniczący Rady zwołał XV sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Posiedzenie odbędzie się w dniu 10 grudnia 2019 roku (środa) o godz. 12:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53

więcej

W dniu 30.11.2019 r., o godzinie 16:00, w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze, przy ul. Sulechowskiej odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Zielonogórskiego, Miasta Zielona Góra, wójtowie, burmistrzowie, Powiatowa Lekarz Weterynarii, Policja, Straż Pożarna, Służby Leśne, leśnicy, myśliwi i urzędnicy Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze.

Przekazano informację, o znalezieniu kilku sztuk dzików wzdłuż traktów komunikacyjnych w okolicach miasta Zielona Góra, potrąconych przez samochody. Badania wykazały obecność wirusa ASF.

więcej

UWAGA! Przypominamy, że w związku z ogromnym zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa ASF (Afrykańskiego Pomoru Świń) na obszarach oznaczonych czerwonym kolorem obowiązuje ZAKAZ WSTĘPU DO LASU.

Znalezione martwe dziki, należy zgłaszać pod numery alarmowe.

Przypominamy o obowiązku zgłoszenia każdej hodowli świń - również pojedynczych sztuk na użytek własny oraz o zachowanie bezwarunkowej bioasekuracji!

więcej
Archiwum aktualności