Wybór języka
powrót

Aktualności

Dziś w Sulechowskim Domu Kultury im. F. Chopina odbył się konkurs piosenki w III i IV kategorii wiekowej. Na scenie wystąpiło kilkunastu bardzo uzdolnionych młodych ludzi. Do etapu wojewódzkiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE dostały się trzy solistki i jeden zespół. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału a zwycięzcom dzisiejszego konkursu życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

więcej

Dzień Sołtysa

11.03.2019

W poniedziałek, 11 marca, w Medycznym Studium Zawodowym w Zielonej Górze Członek Zarządu Powiatu Zielonogórskiego Mirosław Andrasiak powitał pierwszą grupę mężczyzn zobowiązanych do stawiennictwa na kwalifikacji wojskowej w 2019 roku.

więcej

Młodzież klasy 2BA, odbywająca zajęcia praktyczne w ,,Winnym Dworku’’ w Górzykowie, wzięła udział w pierwszej edycji Kulinarnego Wewnętrznego Konkursu Gastronomicznego.
 Z inicjatywy Pani Małgorzaty Krojcig, która reprezentuje restaurację, szefa kuchni Sławomira Korzeniowskiego oraz opiekuna zajęć Wojciecha Kouhana, uczniowie mogli przygotować dania w skład których musiała wchodzić polędwica wieprzowa. Uczestnicy najpierw opracowali skład potrawy, dodatki, sposób przygotowania, a następnie z zamówionych towarów przystąpili do realizacji dania.
 Wśród zaproponowanych potraw znalazła się polędwica; po chińsku, nadziewana śliwkami, spleciona w warkocz, obłożona boczkiem oraz podana jako eskalopki. Jako dodatki serwowano: risotto, puree z pietruszki, bataty, warzywa karmelizowane, ryż oraz sosy np. grzybowy, pieczeniowy, imbirowy.

więcej

Z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzn odbyła się Uroczystość w Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie w Filii w Bełczu, w której wzięli udział Mieszkańcy oraz Pracownicy.
 Artyści przygotowali występ taneczny, recytowali poezję oraz pan Sławek zaśpiewał piosenki. Były życzenia i słodycze. Czas wszystkim minął w przemiłej atmosferze.

materiały: facebook.com/tps.trzebiechow

więcej

Obchody Dnia Kobiet w Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie. Panowie przygotowali miłe niespodzianki dla Pań, w postaci autorskich wierszy i piosenek. Nie zabrakło również pięknych życzeń oraz słodkiego ciasta przy kawie i herbacie.

materiały: facebook.com/dps.trzebiechow

więcej

W dniu 14 marca 2019r. w godz. 850-1300 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie organizuje Festiwal zawodów - Dzień Otwarty Szkoły. Jest to przedsięwzięcie skierowane do uczniów klas trzecich Gimnazjum oraz klas ósmych Szkoły Podstawowej, ich rodziców, wychowawców, mające na celu pomóc młodym ludziom w podjęciu ważnej, życiowej decyzji, jaką jest wybór dalszej drogi kształcenia.

więcej

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 4 października 2018  roku, w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2019 roku (Dz. U. poz. 1982) na terenie Powiatu Zielonogórskiego kwalifikacja wojskowa odbędzie się w dniach od 11 marca 2019 roku do dnia 1 kwietnia 2019 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk” w Zielonej Górze, ul. Wazów 44 tel. 68 325-31-84

więcej

Dziś 8 marca, Dzień Kobiet

08.03.2019

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym
(Dz. U. z 2018 r. poz. 995 z późn. zm.) Przewodniczący Rady zwołał V sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Posiedzenie odbędzie się w dniu 12 marca 2019 roku o godz. 13:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego  (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53

więcej
Archiwum aktualności