Dziś na ręce Pani Kamilli Szymańskiej Rzecznika Konsumentów Powiatu Zielonogórskiego gratulacje z okazji wyróżnienia za zasługi na rzecz ochrony konsumentów otrzymanego od UOKiK złożyli Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego Edwin Łazicki, Wicestarosta Tadeusz Pająk, Członek Zarządu Mirosław Andrasiak, Sekretarz Powiatu Ewa Seremak oraz Skarbnik Powiatu Edyta Dwojak.
Spośród wszystkich 370 rzeczników konsumentów, UOKiK wyróżniło 30 w tym Panią Kamillę. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

1 marca 2019 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu 75 logistyków z całej Polski walczyło w zawodach centralnych o tytuł laureata XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Wśród najlepszych logistyków w Polsce był uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie – Mateusz Pokrywka z kl. IIITL.

Karnawał to czas uczt i zabaw. Najhuczniej i najweselej obchodzimy "ostatki"- ostatni dzień karnawału, a przede wszystkim Tłusty Czwartek. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulechowie zachowali tradycje poczęstunków i spotkań. Starsi koledzy ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod opieką pani pokazywali swoim młodszym kolegom i koleżankom z grupy Motylki jak się robi i smaży oponki oraz faworki. Dzieci oraz starsi uczniowie od rana przygotowywały składniki na słodkie przysmaki. Ubrane w fartuchy i kucharskie czapki wyczarowywały przysmaki na tłusty czwartek. Wsypywały mąkę, wbijały jajka, wyrabiały ciasto, wałkowały, wycinały faworki i oponki. W całej pracowni rozchodził się zapach olejku waniliowego. Podczas wyrabiania ciasta dzieci miały okazję do próbowania, badania, wąchania. Następnie gotowe, surowe przysmaki dawały pani, które je smażyła. Posypane cukrem pudrem były gotowe do spróbowania i poczęstowania innych.

materiały: facebook.com/soswsulechow

Dziś, tj. 14 marca Liceum Ogólnokształcące im. rotmistrza Witloda Pileckiego w Sulechowie gościło uczniów klas VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH i klas III GIMNAZJÓW na DNIACH OTWARTYCH SZKOŁY – FESTIWALU NAUKI– dla uczniów spoza Sulechowa.
W programie szkoła zaprezentowała ofertę nauki w klasach I w roku szkolnym 2019/2020 oraz dorobek szkoły, odbyły się również spotkania z nauczycielami i uczniami.

materiały: facebook.com/losulechow

Przypominamy i podpowiadamy, że Wydział Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Zielonej Górze ul. Podgórna 5 (parter) pokoje 6-8, 65-057 Zielona Góra oraz Delegatura Starostwa Powiatowego w Sulechowie ul. Pl. Ratuszowy 8 (I piętro) pokoje 3 i 6, 66-100 Sulechów posiadają system rezerwacji kolejki przez internet. Zapraszamy do korzystania. Pozwala to zaoszczędzić ogrom czasu. U nas nie musisz czekać w kolejce, żeby uzyskać licencje, zezwolenie, otrzymać zaświadczenie, prawo jazdy czy dowód rejestracyjny.
Szczegóły rezerwacji na instrukcji zdjęciowej.