16 lutego 2024 Zarząd Związku Powiatów Lubuskich przyjął Diagnozę kształcenia zawodowego w województwie lubuskim

19.02.2024

Diagnoza szkół zawodowych z terenu Powiatów Województwa Lubuskiego powstała w celu zaplanowania działań zmierzających do dalszego rozwoju placówek i tym samym wzrostu efektywności pracy szkół poprzez analizę aktualnego stanu oraz planowane działań mających na celu poprawę istniejącej sytuacji. Dokument jest niezbędny aby ubiegać się o sfinansowanie ze środków unijnych w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027. Zarząd zatwierdził jednocześnie projekt wniosku o dofinansowanie.

Informujemy, że Powiat Zielonogórski/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze przystąpił do realizacji Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością”  dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024, finansowanego ze środków pochodzących z Funduszu Solidarnościowego. Realizatorem zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w ramach Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024, jest Spółdzielnia Socjalna „NASZE ZAODRZE” z siedzibą  66-100 Nietkowice 97A, wyłoniona na podstawie otwartego konkursu ofert.