Tradycyjnie przed inauguracją nowego roku szkolnego, w dniu 25 sierpnia br., Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski wraz z Wicestarostą Waldemarem Kotlarskim, Skarbnik Powiatu Edytą Dwojak i Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze Ireną Podsiadły spotkali się z dyrektorami szkół i placówek oświatowych, prowadzonych przez Powiat.

We wtorek, 22 sierpnia odbył się II Powiatowy Dzień Organizacji Pożytku Publicznego Powiatu Zielonogórskiego. Ta wspólna inicjatywa Powiatu Zielonogórskiego oraz Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego pozwoliła po raz kolejny na spotkanie środowisk zajmujących się działalnością społeczną oraz zaprezentowanie osób, które są liderami NGO w powiecie.