W środowym wydaniu Gazety Lubuskiej ukazał się dodatek promujący lubuskie szkolnictwo zawodowe. Jeden z artykułów został poświęcony naszemu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie. Poniżej tekst, który ukazał się w Gazecie Lubuskiej.

W sobotę, 8 kwietnia br. uczestnicy projektu: dzieci wychowujące się w rodzinach zastępczych z terenu powiatu zielonogórskiego, wychowawcy i wychowankowie Domu Dziecka w Klenicy oraz pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze spotkali się w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego, by wspólnie przygotować ozdoby wielkanocne.

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowogrodzie Bobrzańskim gościł 10 kwietnia br. dzieci i młodzież z terenu powiatu zielonogórskiego na powiatowych eliminacjach Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego w ramach przeglądów PRO ARTE 2017.

Sulechowski Dom Kultury gościł 31 marca młodych wokalistów z terenu powiatu zielonogórskiego, którzy prezentowali swój talent na powiatowym przeglądzie Lubuskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki - organizowanym w ramach przeglądów PRO ARTE 2017 przez Regionalne Centrum Kultury w Zielonej Górze i Powiat Zielonogórski.

W czwartek, 30 marca w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie Edwin Łazicki Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego otworzył XXXIII zwyczajną sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego.