26 maja br., w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze w przeddzień Święta Samorządu Terytorialnego spotkali się włodarze miast, gmin i powiatów z całego regionu. W IV Lubuskim Forum Samorządowym Powiat Zielonogórski reprezentowali starostowie Dariusz Wróblewski i Waldemar Kotlarski.

W piątek 26 maja br., w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie, przeprowadzono szkolenie obronne dla powiatowej administracji zespolonej, dyrektorów powiatowych jednostek organizacyjnych oraz kadry kierowniczej Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze.

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim zaprasza na spotkania informacyjne dla jednostek samorządu terytorialnego dotyczące aktualnych naborów wniosków w ramach Krajowych Programów Operacyjnych i Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, które odbędą się 6 czerwca 2017 r. w Gorzowie Wielkopolskim oraz 7 czerwca 2017 r. w Zielonej Górze.

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, działający w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zaprasza na spotkania informacyjne dla osób fizycznych na założenie działalności gospodarczej w ramach Krajowych Programów Operacyjnych i Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020”, które odbędzie się 30 maja 2017 r. w Zielonej Górze.

24 maja br., Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski oraz starostowie lubuskich powiatów wzięli udział w spotkaniu z Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbietą Anną Polak. Głównymi tematami spotkania były partnerskie działania przy realizacji projektów systemowych: rozwój szkolnictwa zawodowego oraz informatyzacja i modernizacja danych zasobów geodezyjnych powiatów woj. lubuskiego do świadczenia e-usług, a także współpraca w ramach Partnerstwa dla wolontariatu

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jedn. Dz.U. z  2016 r. poz. 814 z późn. zm.) zwołuję XXXVI sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego. Posiedzenie odbędzie się w dniu 30 maja 2017 roku o godz. 11:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53.