Wybór języka
powrót

Aktualności

06 czerwca 2018 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze miało miejsce wyjątkowe spotkanie z młodzieżą. Urząd odwiedziła grupa siódmoklasistów wraz z wychowawcą z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kpt. Więckowskiego w Kargowej.

więcej

19 czerwca 2018 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie projektu “e – Geodezja Powiatu Zielonogórskiego”.

W ramach projektu spotkanie podzielone będzie na kilka paneli tematycznych. Szczegóły w zaproszeniu.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy i prosimy o kontakt.

więcej

Dzień Samorządu Terytorialnego

25.05.2018

27 maja przypada Dzień Samorządu Terytorialnego, upamiętniający pierwsze demokratyczne wybory samorządowe w Polsce. Z tej okazji wszystkim pracownikom jednostek samorządu terytorialnego pragniemy podziękować za wkład w propagowanie idei samorządności. Szczególne wyrazy uznania składamy Pracownikom Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze i Delegatury w Sulechowie,  dziękując za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju Powiatu Zielonogórskiego. Życzymy Państwu, aby praca zawodowa przynosiła spełnienie i satysfakcję z pełnionej na rzecz samorządu służby, a życie osobiste obfitowało tylko w pomyślne wydarzenia.

Waldemar Kotlarski

Wicestarosta Zielonogórski

Dariusz Wróblewski

Starosta Zielonogórski

Edwin Łazicki

Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego

 

W piątek 18 maja w powiecie zielonogórskim zakończył się cykl tegorocznych powiatowych przeglądów PRO ARTE. Ostatnie, roztańczone i najgłośniejsze eliminacje powiatowe, czyli Lubuska Gala Taneczna odbyły się na hali sportowej w Trzebiechowie.

więcej

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jedn. Dz. U. z  2017 r. poz. 1868 z późn. zm.) Przewodniczący Rady zwołał XLVI sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Posiedzenie odbędzie się w dniu 24 maja 2018 roku o godz. 12:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53

 

więcej

W Gminnym Centrum Kultury w Kargowej w dniu 14 maja 2018 r. miało miejsce spotkanie zespołów teatralnych działających na terenie powiatu zielonogórskiego. Do przeglądu Lubuskiej Gali Teatralnej na etapie powiatowym, który organizuje Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze wspólnie z gminnymi ośrodkami kultury i Powiatem Zielonogórskim, zgłosiły się 4 grupy w kategorii Scena Dziecięca oraz jedna w kategorii Scena Młodzieżowa. W tym roku  pojawiło się w sumie 84 młodych artystów.

więcej
Archiwum aktualności