Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, zaprasza 22 sierpnia na bezpłatne konsultacje. Będzie to szansa do indywidualnych konsultacji ze specjalistą do spraw Funduszy Europejskich z zakresu środków unijnych m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój, informacji na temat bezpłatnych szkoleń, jak również możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne. Do dyspozycji będą również bezpłatne materiały informacyjne.

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, zaprasza 9 sierpnia na bezpłatne konsultacje. Będzie to szansa do indywidualnych konsultacji ze specjalistą do spraw Funduszy Europejskich z zakresu środków unijnych m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój, informacji na temat bezpłatnych szkoleń, jak również możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne. Do dyspozycji będą również bezpłatne materiały informacyjne.

W dniu 24 lipca 2017 roku Starosta Zielonogórski podpisał umowę z generalnym wykonawcą projektu "e-Geodezja Powiatu Zielonogórskiego", czyli konsorcjum firm Galaxy- Systemy Informatyczne Sp. z o.o. z Zielonej Góry i Systherm Info Sp.z o.o. z Poznania, reprezentowanym przez Pana Artura Litkę. Projekt o wartości 2 992 342,58 zł jest współfinansowany w 85% przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej 2 Rozwój Cyfrowy, Działanie 2.1 Rozwój społeczeństwa informacyjnego Poddziałanie 2.1.1 Rozwój społeczeństwa informacyjnego- projekty realizowane formułą ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego- Lubuskie 2020.

W piątek, 23 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych działających na terenie powiatu zielonogórskiego, mające na celu zapoznanie potencjalnych uczestników projektu "Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe - Budżet Inicjatyw Obywatelskich" z możliwościami i perspektywami rozwoju jakie niesie za sobą aplikowanie i uczestnictwo w projekcie.

Za nami II Piknik Rodzinny pod hasłem „Na morskiej plaży”, który zorganizował wraz ze sponsorami Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulechowie. We wtorek, 20 czerwca br. Wicestarosta Zielonogórski Waldemar Kotlarski podziękował Dyrektor SOSW Dagmarze Zientek za doskonałą organizację imprezy oraz wspaniałą atmosferę, jaka towarzyszyła wspólnej zabawie.