Archiwum aktualności

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 814 z późn. zm.) zwołuję XXVIII sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego. Posiedzenie odbędzie się w dniu 1 grudnia 2016 roku o godz. 12:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53

24 listopada w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego Członkowie Zarządu Powiatu Zielonogórskiego Jadwiga Oziemkowska i Leszek Klim, Skarbnik Powiatu Edyta Dwojak oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze Anna Gołębska podpisali umowę o dofinansowanie projektu pn. "Razem aktywnie w przyszłość".

22 listopada br. Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski i Wicestarosta Waldemar Kotlarski gościli przedstawicielki Powiatu Sprewa Nysa Esterę Lindner-Kuhlmann Kierownika Projektów DPE oraz Janę Handrischeck Koordynatora Współpracy Międzynarodowej. Na wtorkowym spotkaniu omówiono główne założenia wspólnego projektu pn. „Wspólnie dla Pogranicza”, którego celem jest zintensyfikowanie współpracy powiatu Sprewa-Nysa z sąsiadującymi powiatami zielonogórskim, krośnieńskim, żarskim i żagańskim, położonymi na pograniczu niemiecko-polskim, w szczególności w zakresie działań administracyjnych, obsługi mieszkańców czy codziennej pracy administracji w rejonie przygranicznym.

Mikołajkowy Turniej w Akrobatyce Sportowej

22.11.2016

Uczniowski Klub Sportowy "Jedynka" oraz Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sulechowie zapraszają na Mikołajkowy Turniej w Akrobatyce Sportowej, który odbędzie się 3 grudnia br. w godz. od 10:00 do 13:00.

Przedsięwzięcie realizowane jest dzięki dotacji udzielonej przez Powiat Zielonogórski oraz Gminę Sulechów.

Więcej szczegółów na załączonym plakacie.

Dom, szkoła, sklep, bank, zakupy przez internet, pierwsza praca… Czy wiedza o tym jakie i komu przysługują prawa jest przydatna w wielu codziennych sytuacjach życiowych?

Odpowiedź na to i wiele innych ważnych pytań można znaleźć w przygotowanym przez  Ministerstwo Sprawiedliwości innowacyjnym poradniku „Przychodzi uczeń do prawnika…”, który jest przewodnikiem po prawie adresowanym dla młodzieży. Ma on uświadamiać, że znajomość prawa jest korzystna, chroni przed zagrożeniami i pomaga w codziennym życiu, z  czego często nie zdajemy sobie sprawy.

Plan jest prosty. Założenia jasne i konkretne. Samoobrona Kobiet to projekt bezpłatnych szkoleń, które będą się odbywały w 30 polskich miastach. Najlepsi wojskowi instruktorzy będą uczyli i pokazywali Polkom, jak doskonalić umiejętności i techniki samoobrony, po to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji zagrażającej osobistemu bezpieczeństwu potrafiły sobie z nimi poradzić.

16 listopada br., w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski, Wicestarosta Waldemar Kotlarski, Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze Andrzej Buck oraz Beata Henrykowska Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Sulechowie, Jerzy Rozynek Dyrektor CKZiU w Sulechowie oraz Mirosław Zelisko Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Czerwieńsku podpisali porozumienie o współpracy Powiatu Zielonogórskiego z WiMBP oraz szkołami ponadgimnazjalnymi z terenu powiatu zielonogórskiego.