Archiwum aktualności

We wtorek, 25 czerwca br. w Szpitalu Rehabilitacyjno- Leczniczym dla Dzieci SPZOZ w Wojnowie odbyła się XXIX zwyczajna sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego IV kadencji. Udział w niej wziął Zarząd Powiatu, ze Starostą Ireneuszem Plechanem na czele. Obrady prowadził Przewodniczący Rady Powiatu- Edwin Łazicki.

Drużyna z Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku prowadzona przez  Mirosława Malinowskiego oraz team z Gimnazjum w Bojadłach przygotowany przez Mariolę i Arkadiusza Sowińskich nie miały sobie równych w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się 18 maja br. w Gimnazjum w Czerwieńsku.

W piątek, 14 czerwca br., w gabinecie Starosty Zielonogórskiego odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli: Starosta Zielonogórski Ireneusz Plechan, Przewodniczący Stowarzyszenia Touristische Gebiets-gemeinschaft NEISSELAND Wolfgang Michel, Koordynator Projektu „Inicjowanie, wspieranie i rozwój transgranicznych partnerstw projektowych” Mariusz Welman, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Irena Podsiadły oraz Specjalista Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych  Barbara Chudzińska.

W Lubuskim Muzeum Wojskowym w Zielonej Górze z siedzibą w Drzonowie w dniu 18 maja br., odbyła się „Europejska Noc Muzeów”.

Gminny Ośrodek Kultury w Kargowej w dniu 7 maja br. zamienił się w prawdziwy teatr! Na deskach sceny można było obejrzeć 5 przedstawień przygotowanych przez zespoły teatralne „Wiewiórki” i „Zielona Piżama” oba z Kargowej, „Sowizdrzałki” i „Paradoks” oba z Drzonkowa oraz „Cefka” z Czerwieńska.