Archiwum aktualności

Powiat Zielonogórski rozpoczyna nowatorski projekt umożliwiający korzystanie ze zbiorów bibliotecznych Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze uczniom Liceum Ogólnokształcącego w Sulechowie, Liceum Ogólnokształcącego w Czerwieńsku oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie za pośrednictwem bibliotek szkolnych. Już 16 listopada br. o godz. 12:00 w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie odbędzie się podpisanie porozumienia w tej sprawie pomiędzy Powiatem Zielonogórskim i WiMBP w Zielonej Górze. W auli przewidziano ponadto prezentację sposobu dokonywania zamówień ze zbiorów WiMBP z indywidualnych kont szkolnych oraz występ kabaretu działającego w CKZiU.

7 listopada 2016 roku uczniowie klasy III i IV Technikum żywienia i usług gastronomicznych wraz z nauczycielami: Anną Gorobiką, Magdaleną Krystowską i Ewą Helińską z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie wzięli udział w wycieczce programowej do zakładów gastronomicznych sieci otwartej. Był to Dwór Kolesin i Hotel Navigator w Zbąszyniu.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i szukasz możliwości sfinansowania szkoleń i kursów dla siebie oraz dla Twoich pracowników, to mamy dobrą wiadomość. Już w przyszłym roku w przystępny sposób będziesz mógł uzyskać nawet do 35 000 zł na sfinansowanie potrzeb szkoleniowych w Twojej firmie. Jest jednak jeden podstawowy warunek. Aby uzyskać te środki musisz utworzyć profil swojej firmy na portalu www.usługirozwojowe.parp.gov.pl, czyli na tak zwanej Bazie Usług Rozwojowych (BUR). Już 28 listopada 2016 r. w Urzędzie Marszałkowskim administratorzy serwisu z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości udzielą Ci fachowej pomocy w pomyślnej rejestracji Twojej firmy.

W czwartek, 3 listopada br., w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie, przeprowadzono szkolenie obronne dla kadry kierowniczej Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze, powiatowej administracji zespolonej i powiatowych jednostek organizacyjnych.

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim, działająca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zaprasza na spotkania informacyjne pod nazwą „Środa z Funduszami dla… podmiotów publicznych na inwestycje środowiskowe”, które odbędą się 9 listopada 2016 r. zarówno w Zielonej Górze, jak i w Gorzowie Wielkopolskim.

W piątek, 28 października br., przebudowaną drogę powiatową relacji Krężoły-Łęgowo-Klępsk otworzyli dziś uroczyście m.in.: Senator RP Waldemar Sługocki, Radny Województwa Lubuskiego Tadeusz Pająk, Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego Edwin Łazicki, Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski, Wicestarosta Waldemar Kotlarski, Burmistrz Sulechowa Ignacy Odważny, a także projektant drogi oraz przedstawiciele wykonawcy.

Podobnie jak w październiku 2015 roku, tak i tym razem, Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego Edwin Łazicki skorzystał z zaproszenia władz Nowogrodu Bobrzańskiego i przeprowadził XXVII sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego w sali widowiskowej Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowogrodzie Bobrzańskim.

Kampania Społeczna Rzecznika Praw Pacjenta pt. "Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina" ruszyła we wrześniu 2015 r. Kampania składa się z 3 odcinków spotów telewizyjnych, radiowych, reklamy prasowej oraz internetowej. Od 2015 kampania sukcesywnie ukazuje się w mediach ogólnopolskich – w wybranych stacjach telewizyjnych oraz radiowych a także w prasie drukowanej.