Uroczyste otwarcie drogi powiatowej relacji Krężoły-Łęgowo-Klępsk

W piątek, 28 października br., przebudowaną drogę powiatową relacji Krężoły-Łęgowo-Klępsk otworzyli dziś uroczyście m.in.: Senator RP Waldemar Sługocki, Radny Województwa Lubuskiego Tadeusz Pająk, Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego Edwin Łazicki, Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski, Wicestarosta Waldemar Kotlarski, Burmistrz Sulechowa Ignacy Odważny, a także projektant drogi oraz przedstawiciele wykonawcy.

Zadanie pn. „Przebudowa dróg powiatowych nr 1201F, 1204F, 1203F relacji Krężoły-Łęgowo-Klępsk (etap III)” było realizowane od 12 lipca do 30 września br. Formalnie roboty rozpoczęły się 1 sierpnia br., albowiem była przygotowywana czasowa organizacja ruchu. Przebudowano odcinek drogi o długości 3,2 km, w tym wykonano nową podbudowę i pobocza, a w miejscowości Łęgowo wybudowano także chodnik oraz wyznaczono przejście dla pieszych.

Zadanie otrzymało dofinansowanie w kwocie 50 % kosztów kwalifikowanych z „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”, którym zarządza Wojewoda Lubuski. Gmina Sulechów dofinansowała 21% udziału do wkładu własnego Powiatu. Koszty kwalifikowane- obejmujące roboty budowlane oraz inspektora nadzoru, wyniosły 2 557 457,28 zł. Dodatkowo w ramach kosztów niekwalifikowalnych zamontowano bariery ochronne za kwotę 21 254,40 zł. Wykonawcą inwestycji była firma BUDIMEX S.A.

O przebudowanej drodze relacji Krężoły-Łęgowo-Klępsk w Radio Zachód: http://www.zachod.pl/radio-zachod/powiatowa-droga-wyremontowana-po-40-latach/