Archiwum aktualności

We wtorek, 23 sierpnia odbył się pierwszy Powiatowy Dzień Organizacji Pożytku Publicznego Powiatu Zielonogórskiego. Ta wspólna inicjatywa Powiatu Zielonogórskiego oraz Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego pozwoliła na spotkanie środowisk zajmujących się działalnością społeczną oraz zaprezentowanie osób, które są liderami NGO w powiecie.

W niedzielę, 28 sierpnia br., Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski i Wójt Gminy Zabór Robert Sidoruk zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu zielonogórskiego na powiatowo-gminną zabawę dożynkową do Zaboru!

Powiat Zielonogórski wykonał doświetlenie trzech przejść dla pieszych w bezpośrednim sąsiedztwie placówek oświatowych za kwotę 59 040 zł na drogach powiatowych: Nr 3601F Nowogród Bobrzański, ul. Kościuszki 4 przy Publicznym Gimnazjum, Nr 2108F Babimost, ul. Żwirki i Wigury 3 przy Zespole Szkół oraz Nr 3803F Sulechów, ul. Piaskowa 52 przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych.

W sulechowskim szpitalu trwa remont Oddziału Wewnętrznego. Inwestycja poprawi komfort pobytu pacjentów oraz pracy personelu. Po zakończeniu prac na chorych będą czekały wygodne pokoje jedno-, dwu- i trzyosobowe oraz nowoczesna Sala Intensywnego Nadzoru. Każdy pokój będzie miał łazienkę przystosowana dla osób starszych i niepełnosprawnych. Zakończenie remontu planowane jest na 30 września.

Zapraszamy do składania wniosków o przyznanie statuetki „Lider Trzeciego Sektora Powiatu Zielonogórskiego”!

Konkurs organizuje Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Zielonogórskiego.

Termin składania wniosków upływa 16 sierpnia 2016 r., zaś laureaci otrzymają statuetki podczas dożynek powiatowo-gminnych w Zaborze w dniu 28 sierpnia 2016 roku.

Jednocześnie w imieniu Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Zielonogórskiego zapraszamy do namiotu promocyjnego, który będzie działał podczas dożynek powiatowo-gminnych w Zaborze na rozmowy i wymianę doświadczeń wszystkich zainteresowanych pracą organizacji pozarządowych na terenie naszego powiatu.

W dniu dzisiejszym o godzinie 11.30 w Urzędzie Marszałkowskim w sali prasowej odbyło się uroczyste podpisanie umów w ramach II Osi Priorytetowej Rozwój Cyfrowy. Umowę dotyczącą "e-Geodezji Powiatu Zielonogórskiego" podpisali Alicja Makarska – członek zarządu Województwa Lubuskiego, Katarzyna Drożak – dyrektor Departamentu Programów Regionalnych, starostowie zielonogórscy Dariusz Wróblewski, Waldemar Kotlarski oraz Skarbnik Powiatu Zielonogórskiego Edyta Dwojak.