Dożynki powiatowo-gminne coraz bliżej!

W niedzielę, 28 sierpnia br., Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski i Wójt Gminy Zabór Robert Sidoruk zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu zielonogórskiego na powiatowo-gminną zabawę dożynkową do Zaboru!

Po raz pierwszy podczas tradycyjnych dożynek odbędzie się Turniej Gmin Powiatu Zielonogórskiego. Do rywalizacji przystąpią 4-osobowe zespoły z każdej gminy. W składzie każdego zespołu znajdzie się także wójt lub burmistrz. Wśród konkurencji będą między innymi: rzut ziemniakami do kosza, przeciąganie liny oraz rzut beretem na trzonek grabi.

Podczas dożynek wręczone zostaną odznaczenia "Zasłużony dla Rolnictwa" oraz wyróżnienia dla najaktywniejszych sołtysów. Po raz pierwszy wręczone zostaną także statuetki „Lidera Trzeciego Sektora Powiatu Zielonogórskiego”. To nagrody dla wyróżniających się działaczy i organizacji społecznych. Statuetki wręczą Starosta Zielonogórski oraz Przewodnicząca Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Będzie również wiele stoisk promocyjnych i handlowych.

Więcej szczegółów na plakacie!

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!