Archiwum aktualności

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jedn. Dz. U.z  2016 r. poz. 814 z późn. zm.) zwołuję XXVII sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego. Posiedzenie odbędzie się w dniu 27 października 2016 roku o godz. 12:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Nowogrodzie Bobrzańskim przy ul. Pocztowej 7.

20 października br., w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie, Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski w obecności zaproszonych dyrektorów i nauczycieli ze szkół z terenu powiatu zielonogórskiego, podsumował Mistrzostwa Powiatu Zielonogórskiego w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2015/2016 oraz wręczył wyróżniającym się zawodnikom nagrody za osiągnięte wyniki sportowe.

„SOBOTA DLA ZDROWIAW SZPITALU W SULECHOWIE, czyli bezpłatne porady lekarzy specjalistów, badania profilaktyczne, w tym mammografia dla kobiet w wieku od 50 do 69 r. ż. oraz degustacja bezglutenowych ciast i świeżo wyciskanych  soków,  w trakcie wykładów  o zdrowym odżywianiu.  To tylko niektóre z atrakcji czekających na osoby, które odwiedzą w sobotę  22 października br. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie!

We piątek, 14 października w sali balowej pałacu w Przytoku, w którym mieści się Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Przytoku, grono pedagogiczne Ośrodka oraz dyrektorzy i nauczyciele powiatowych szkół i placówek oświatowych, świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Wyrazy uznania i najlepsze życzenia złożyli zebranym Dariusz Wróblewski - Starosta Zielonogórski oraz Irena Podsiadły – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Zielonej Górze.

Społecznik Roku w Pomocy Społecznej

13.10.2016

W dniu 29 września br. Wojewoda Lubuski ogłosił XV edycję Konkursu „SPOŁECZNIK ROKU 2016” w pomocy społecznej woj. lubuskiego. Do Konkursu mogą przystępować osoby, instytucje, organizacje, które przyślą pracę w formie opracowania literackiego, wiersza, filmu, reportażu lub audycji (słuchowiska) na temat swoich działań w obszarze wsparcia społecznego.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu znajdują się na załączonym plakacie.