Archiwum aktualności

Serwis FaniMani.pl do końca lipca umożliwia każdemu zarejestrowanemu użytkownikowi bezpłatne przekazanie 1 złotówki na wybrany przez niego cel społeczny. Darowiznę można  wygenerować jednorazowo, podczas instalacji do przeglądarki internetowej „przypominajki” o dobrych zakupach.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej zorganizowanej w Starostwie Powiatowym w Zielonej Górze  Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski, Wicestarosta Waldemar Kotlarski, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej prof. dr hab. inż. Marian Miłek, Dyrektor Zespołu Szkół ponadgimnazjalnych w Sulechowie Jerzy Rozynek oraz Małgorzata Bieniaszewska właścicielka sulechowskiej firmy  MB-Pneumatyka podsumowali akcję pn. "Powiat Zielonogórski - tu mieszkam, tu się uczę, tu pracuję", promującą szkolnictwo zawodowe i przedsiębiorczość w powiecie zielonogórskim.

W poniedziałek, 4 lipca br.,  przy udziale Wicewojewody Lubuskiego Roberta Palucha, Starosty Zielonogórskiego Dariusza Wróblewskiego, Burmistrza Kargowej Jerzego Fabisia i Komendanta Miejskiego Policji Andrzeja Kostki, otwarto nowy Posterunek Policji w Kargowej. Meldunek o objęciu stanowiska Kierownika Posterunku Policji w Kargowej złożył Wicewojewodzie sierż. szt. Jacek Dryło.

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim zaprasza na spotkania informacyjne pod nazwą „Środa z Funduszami … na promocję regionu i umiędzynarodowienie sektora MŚP”, które odbędą się 6 lipca 2016 r. zarówno w Zielonej Górze, jak i w Gorzowie Wlkp.

O spotkaniach

Podczas spotkań przekazane zostaną informacje dotyczące możliwości pozyskania środków zwrotnych i bezzwrotnych na projekty dotyczące promocji regionu i działalności eksportowej sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w województwie lubuskim w nowym okresie programowania 2014-2020.

Spotkania odbędą się 6 lipca 2016 r. w godzinach 10:00-13:00

• w Zielonej Górze: w siedzibie Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, ul. Bolesława Chrobrego 1-3-5 (sala konferencyjna nr 0.35, poziom 0);
  • w Gorzowie Wlkp.: w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp., ul. gen. Władysława Sikorskiego 107 (sala 216, piętro II).

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu w Zielonej Górze prosimy o wypełnienie formularza poniżej. Na zgłoszenia czekamy w dniach od 22 czerwca 2016 r. do 5 lipca 2016 r.  W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Zielonej Górze pod numerami telefonów: 68 4565-535; -499; -488; -454 (dot. spotkania w Zielonej Górze).

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu w Gorzowie Wlkp. prosimy o wypełnienie formularza poniżej. Na zgłoszenia czekamy w dniach od 22 czerwca 2016 r. do 5 lipca 2016 r. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Lokalnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Gorzowie Wlkp. pod numerem telefonu: 95 7390-386; -380; -378; -377 (dot. spotkania w Gorzowie Wlkp.).

O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe w postaci wydrukowanych prezentacji. Podczas spotkań zostanie zapewniony poczęstunek dla uczestników.

Serdecznie zapraszamy!

Na początku czerwca br., Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulechowie zainicjował nową formę spotkań z rodzinami uczniów ośrodka i społecznością miasta i okolic i zorganizował I Piknik Rodzinny, na którym można było zasięgnąć informacji o etapach edukacyjnych w ośrodku, formach pomocy i terapii skierowanych dla uczniów.

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jedn. Dz. U. z  2016 r. poz. 814) zwołuję XXIII sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego. Posiedzenie odbędzie się w dniu 30 czerwca 2016 roku o godz. 11:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Sikorskiego (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53.

Ponad 300 osobistości ze świata polityki Unii Europejskiej, ambasadorów, przedstawicieli unijnych instytucji, organizacji pozarządowych oraz ekspertów ds. żywienia spotkało się na obchodach 150-lecia Nestlé, które miały miejsce 21 czerwca w Brukseli.