Archiwum aktualności

Podczas tegorocznego Święta Czekolady w Kargowej zaplanowano w dniach 4 i 5 czerwca, w godzinach 15:00 – 19:00 Akcję Fundacji DKMS o nazwie „Dzień Dawcy Szpiku w Kargowej”.

W najnowszym raporcie „Behind the Brands”, przygotowanym przez międzynarodową organizację humanitarną Oxfam, Nestlé po raz kolejny zostało sklasyfikowane na drugim miejscu, uzyskując wynik na poziomie 69%. Koncern został doceniony m.in. za działania na rzecz ochrony środowiska, zapobieganie wycinaniu lasów, podejmowane inicjatywy na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet w łańcuchu dostaw oraz działania mające na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych.

18 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzeów. To doskonała okazja do złożenia podziękowań wszystkim Muzealnikom, którzy przyczyniają się swoją codzienną pracą do ochrony dziedzictwa kulturowego i propagowania historii naszych przodków. Dziękujemy za nieustanną opiekę nad skarbami przeszłości i życzymy Państwu poczucia dumy i radości z wykonywania tej szlachetnej misji.

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jedn. Dz. U. z 2015 r. poz. 1445 z późn. zm.) zwołuję XXII sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego. Posiedzenie odbędzie się w dniu 24 maja 2016 roku o godz. 11:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Sikorskiego (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53.

Archiwum Diecezjalne w Zielonej Górze, Archiwum Państwowe w Zielonej Górze, Lubuski Urząd Wojewódzki oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra zapraszają w dniu 2 czerwca 2016 roku do Paradyża na konferencję pt. "Chrześcijańskie Dziedzictwo Ziemi Lubuskiej".

Pałac w Wojnowie w gminie Kargowa wzniesiono w 1910 roku. Swoje najmłodsze lata spędził tam książę holenderski Bernard zur Lippe-Biesterfeld, gdy miejscowość ta nosiła jeszcze nazwę Reckenwalde. Książę Bernard wraz z żoną Julianą i córką Beatrix, dzisiejszą królową Holandii w późniejszych latach również przyjeżdżali do Wojnowa.

Dziś, z uwagi na korzystne warunki mikroklimatyczne, w dawnej siedzibie książąt holenderskich mieści się Szpital Rehabilitacyjno - Leczniczy dla Dzieci.