Archiwum aktualności

Jak co roku Jury, organizowanego przez Związek Powiatów Polskich, Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów wybrało najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy. Do Rankingu Powiatów o wielkości od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców na rok 2016 zgłosiło się 97 samorządów powiatowych. I w tej właśnie kategorii Powiat Zielonogórski uplasował się na 11 miejscu! Co więcej, nasz powiat jest jedynym w województwie lubuskim, który znalazł się w gronie laureatów rankingu!

W poniedziałek, 16 stycznia br., tuż po godz. 11:00 w budynku Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze przeprowadzono ćwiczenia ewakuacyjne.

We wtorek, 10 stycznia br., w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski i Wicestarosta Waldemar Kotlarski wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Powiatu Oder-Spree, w trakcie którego opracowywano koncepcję projektu służącego poprawie bazy dydaktycznej CKZiU w Sulechowie i Europaschule Oberstufenzentrum Oder-Spree w Fürstenwalde.