Archiwum aktualności

W dniu 15 grudnia 2016 r. w godzinach 12.00 i 12.30 na terenie powiatu zielonogórskiego zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych obrony cywilnej.

W piątek, 9 grudnia br. Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego Edwin Łazicki i Wicestarosta Waldemar Kotlarski uczestniczyli w otwarciu nowo wybudowanej drogi gminnej w Smolnie Wielkim .

W ostatnim czasie na terenie powiatu zielonogórskiego znów pojawili się oszuści działający metodą "na wnuczka", dlatego 7 grudnia 2016 uczniowie klas policyjnych z Liceum Ogólnokształcącego w Czerwieńsku przeprowadzili w mieście wraz z opiekunem grupy Piotrem Puchałą akcję pn. "Uwaga oszust" skierowaną do osób starszych.

6 grudnia 2016 r., w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Zielonej Górze odbyło się wspólne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Komisji Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego, które prowadził Starosta Dariusz Wróblewski Przewodniczący Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

W poniedziałek, 5 grudnia br. Dariusz Wróblewski Starosta Zielonogórski, Waldemar Kotlarski Wicestarosta, Edyta Dwojak Skarbnik Powiatu Zielonogórskiego, prof. dr hab. inż. Marian Miłek Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie, Wiesław Ocytko Wiceprzewodniczący Zarządu i Jarosław Nieradka Dyrektor Biura Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej oraz Sylwia Karina Majewska Prezes Profi Biznes Group podpisali umowę partnerską w celu wspólnej realizacji projektu pt. „Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego w Powiecie Zielonogórskim”.

1 grudnia br.,  w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie, Edwin Łazicki Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego przeprowadził XXVIII sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim, działająca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zaprasza na spotkania informacyjne pod nazwą „Środa z Funduszami dla…osób fizycznych na założenie działalności gospodarczej”, które odbędą się 7 grudnia 2016 r. zarówno w Zielonej Górze, jak i w Gorzowie Wielkopolskim.