Powstała Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Czerwieńsk

12 grudnia br., odbyło się inauguracyjne posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Czerwieńsku.

Z inicjatywy Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czerwieńsku został złożony wniosek o powołanie Młodzieżowej Rady Miejskiej. Uczniowie i grono pedagogiczne od dłuższego czasu zastanawiali się, jak można w środowisku lokalnym promować ideę samorządności i zachęcać młodzież do aktywnego działania na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Ta inicjatywa spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony wszystkich radnych, a w szczególności przewodniczącego Leszka Jędrasa oraz burmistrza Piotra Iwanusa. Bardzo pozytywnie do pomysłu stworzenia reprezentacji młodzieży i dzieci w Radzie Miejskiej odniosły się również szkoły podstawowe z terenu całej gminy. Po przeprowadzeniu wyborów powszechnych we wszystkich okręgach wyborczych, jakimi były szkoły, wybrano przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miejskiej. Wiceprzewodniczącym Prezydium Rady został uczeń LO w Czerwieńsku Radosław Kuś.

Członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej, mają nadzieję, że uda im się wspólnie zrobić coś dobrego i pozytywnego na rzecz środowiska lokalnego. Pragną, aby głos młodych ludzi był słyszalny i żeby młodzież nauczyła się świadomie i odpowiedzialnie uczestniczyć w życiu społecznym i politycznym samorządu lokalnego.