O bezpieczeństwie i porządku publicznym w powiecie zielonogórskim

6 grudnia 2016 r., w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Zielonej Górze odbyło się wspólne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Komisji Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego, które prowadził Starosta Dariusz Wróblewski Przewodniczący Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

W pierwszym punkcie obrad przedstawiciele służb, inspekcji i straży: bryg. Maksymilian Koperski Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze, nadkom. Piotr Fabijański p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze, Jacek Krawiec z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Zielonej Górze, Beata Kucuń Dyrektor SP ZOZ w Sulechowie oraz Dorota Małycha Kierownik Inspektoratu Lubuskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Zielonej Górze zaprezentowali statystyki i analizy bezpieczeństwa i porządku publicznego wynikające z aktualnej oceny zagrożenia.

Następnie Agnieszka Stelmasik Dyrektor Powiatowego Zielonogórskiego Zarządu Dróg przedstawiła plany dotyczące zimowego utrzymania dróg powiatowych, a Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Andrzej Szymczak omówił stan bezpieczeństwa obiektów użyteczności publicznej znajdujących się na terenie powiatu zielonogórskiego. Z kolei Anna Gołębska Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze podsumowała realizowane przez zielonogórskie PCPR programy korekcyjno-edukacyjne dla sprawców przemocy oraz przeznaczone dla uczniów zagrożonych przemocą w rodzinie.

Na zakończenie posiedzenia Zygmunt Ostrowski Inspektor ds. obrony, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Zielonej Górze przedstawił założenia budżetowe na rok 2017 w zakresie bezpieczeństwa publicznego i ochrony przeciwpożarowej oraz przedłożył założenia planu pracy Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w kolejnym roku.