XXVIII sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego

1 grudnia br.,  w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie, Edwin Łazicki Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego przeprowadził XXVIII sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Po otwarciu sesji i przyjęciu porządku obrad Wicestarosta Zielonogórski Waldemar Kotlarski został uhonorowany przez Piotra Dembińskiego Wiceprezesa Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych medalem okolicznościowym z okazji 20-lecia Związku za dotychczasową, wieloletnią współpracę. Piotr Dembiński podziękował także Wicestaroście, Staroście Dariuszowi Wróblewskiemu oraz wszystkim radnym za przychylność, efektywne współdziałanie oraz za wsparcie udzielane organizacjom pozarządowym działającym na terenie powiatu zielonogórskiego.

Na czwartkowym posiedzeniu Rada przyjęła informację o planowanym przebiegu zimowego utrzymania dróg powiatowych w sezonie 2016/2017 oraz podjęła uchwały w sprawie: wyboru biegłego rewidenta do przeprowadzenia badania sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sulechowie za rok 2016, udzielenia pomocy finansowej dla Gminy Czerwieńsk oraz zmiany uchwały wieloletniej prognozy finansowej powiatu, uchwały budżetowej na 2016 rok i w „Strategii Rozwoju Powiatu Zielonogórskiego na lata 2014-2022”.

W ramach wolnych wniosków i zapytań radny Ryszard Górnicki podkreślił, iż właśnie dziś mijają dwa lata działalności Rady Powiatu Zielonogórskiego V kadencji. Starosta Zielonogórski podziękował z tej okazji wszystkim radnym za dotychczasową pracę i zaangażowanie w sprawy powiatu. Głos zabrał także Wójt Zaboru Robert Sidoruk, który bardzo pochlebnie wyraził się o współpracy Gminy Zabór z Powiatem Zielonogórskim, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Na zakończenie XVIII sesji Wiceprzewodniczący Rady Czesław Hołołub i Członek Zarządu Powiatu Jadwiga Oziemkowska zwrócili się do radnych z prośbą o wpłatę składki na zorganizowanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących rodzin zamieszkujących na terenie powiatu zielonogórskiego.