XXVII sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego

Podobnie jak w październiku 2015 roku, tak i tym razem, Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego Edwin Łazicki skorzystał z zaproszenia władz Nowogrodu Bobrzańskiego i przeprowadził XXVII sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego w sali widowiskowej Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowogrodzie Bobrzańskim.

Po otwarciu sesji dr Leszek Jerzak podziękował radnym powiatu za wsparcie finansowe, którego udzielili, by wesprzeć wydanie publikacji pt. „Ptaki Powiatu Zielonogórskiego”.

Następnie Przewodniczący Rady Powiatu przedstawił analizę oświadczeń majątkowych za rok 2015: radnych, członków zarządu, sekretarza i skarbnika powiatu, kierowników jednostek organizacyjnych, osób zarządzających i członków organu zarządzającego powiatową osobą prawną oraz osób wydających decyzje administracyjne w imieniu starosty. We wszystkich przypadkach oświadczenia majątkowe zostały wypełnione prawidłowo i złożone w ustawowym terminie oraz nie budziły zastrzeżeń organów sprawdzających.

Kolejne punkty obrad zdominowały tematy związane z powiatowa infrastrukturą drogową. Wiele uwag do przeprowadzanych w powiecie inwestycji drogowych wnieśli: Izabella Staszak Wójt Trzebiechowa, Paweł Mierzwiak Burmistrz Nowogrodu Bobrzańskiego, Robert Milto Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowogrodzie Bobrzańskim oraz sołtysi nowogrodzkich wsi. W odpowiedzi na zgłoszone uwagi, zarówno Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski, jak i wielu radnych poinformowało, że z jednakową starannością i sprawiedliwie traktują wszystkie gminy powiatu zielonogórskiego przy podejmowaniu decyzji o realizacji inwestycji drogowych. Po raz kolejny podkreślili również fakt, iż ze względu na ograniczone środki budżetowe nie są w stanie zaspokoić wszystkich zgłaszanych przez mieszkańców i włodarzy gmin potrzeb.

Po gorącej dyskusji radni podjęli uchwały w sprawie: wyrażenia zgody na oddanie w najem lokalu użytkowego usytuowanego w budynku przy ul. Zwycięstwa 1 w Sulechowie, ustalenia opłat za usuwanie i przechowywanie na parkingach strzeżonych pojazdów usuniętych z dróg oraz wysokość kosztów w przypadku odstąpienia od wykonania dyspozycji usunięcia pojazdu, likwidacji Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Zielonej Górze, uchwalenia „Rocznego Programu Współpracy Powiatu Zielonogórskiego z Organizacjami Pozarządowymi oraz Innymi Podmiotami Prowadzącymi Działalność Pożytku Publicznego na rok 2017 oraz zmiany uchwały budżetowej na 2016 rok i zmiany w „Strategii Rozwoju Powiatu Zielonogórskiego na lata 2014-2022”.

Po zamknięciu posiedzenia wszyscy obecni na sesji zostali zaproszeni na poczęstunek ufundowany przez radnego Tomisława Tylczaka.

Protokoły z sesji są dostępne na stronie: http://bip.powiat-zielonogorski.pl/152/Protokoly/