Zasoby WiMBP w Zielonej Górze będą dostępne w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu zielonogórskiego

Powiat Zielonogórski rozpoczyna nowatorski projekt umożliwiający korzystanie ze zbiorów bibliotecznych Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze uczniom Liceum Ogólnokształcącego w Sulechowie, Liceum Ogólnokształcącego w Czerwieńsku oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie za pośrednictwem bibliotek szkolnych. Już 16 listopada br. o godz. 12:00 w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie odbędzie się podpisanie porozumienia w tej sprawie pomiędzy Powiatem Zielonogórskim i WiMBP w Zielonej Górze. W auli przewidziano ponadto prezentację sposobu dokonywania zamówień ze zbiorów WiMBP z indywidualnych kont szkolnych oraz występ kabaretu działającego w CKZiU.

Wspólne przedsięwzięcie Powiatu Zielonogórskiego i Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej ma na celu podnieść poziom czytelnictwa wśród młodzieży oraz powiększyć zasób materiałów dostępnych w bibliotekach szkolnych. Jednocześnie akcja ma umożliwić wypożyczenia interesującej pozycji bez konieczności dojeżdżania uczniów do Zielonej Góry. Ponadto przygotowane porozumienie zakłada wspólną realizację imprez i wydarzeń promujących książki i czytelnictwo skierowanych do młodzieży.

WiMBP udostępniła już szkołom indywidualne konta do logowania w systemie OPAC, dzięki którym uczniowie będą zamawiać materiały biblioteczne. Książki, płyty, dokumenty elektroniczne itd. znajdujące się w zasobach WiMBP będą dostarczane transportem zorganizowanym przez Powiat Zielonogórski bezpośrednio do szkolnych bibliotek, w których uczniowie odbiorą zamówione materiały. WiMBP ustaliła dla każdego z kont liczbę wypożyczonych materiałów do 50 sztuk w cyklu dwutygodniowym.