Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu "Razem aktywnie w przyszłość"

24 listopada w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego Członkowie Zarządu Powiatu Zielonogórskiego Jadwiga Oziemkowska i Leszek Klim, Skarbnik Powiatu Edyta Dwojak oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze Anna Gołębska podpisali umowę o dofinansowanie projektu pn. "Razem aktywnie w przyszłość".

Projekt będzie realizowany na terenie powiatu zielonogórskiego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze. Skierowany jest do osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społeczno – zawodowym, należących do grup objętych wsparciem Centrum, w szczególności  osób z niepełnosprawnością, rodzin zastępczych, osób pozostających w pieczy zastępczej, osób opuszczających pieczę zastępczą, rodzin przeżywających trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych i ich otoczenia oraz do środowiska dotkniętego zjawiskiem przemocy. Celem głównym projektu jest zwiększenie aktywności społecznej i zawodowej u 231 klientów PCPR w Zielonej Górze. Dzięki zastosowaniu wachlarza usług aktywnej integracji planuje się osiągnięcie założonego celu poprzez działania w zakresie reintegracji społeczno-zawodowej przy zastosowaniu oddziaływania w trzech obszarach: społecznym, edukacyjnym oraz zawodowym.

Okres realizacji projektu: od 01 grudnia 2016 r. do 31 grudnia 2018 r.

Beneficjentem projektu jest Powiat Zielonogórski, w imieniu którego działa PCPR w Zielonej Górze, a Instytucją Zarządzającą jest Województwo Lubuskie. Zgodnie z umową Powiat Zielonogórski otrzyma dofinansowanie w kwocie 2 129 746,88 zł, przy wkładzie własnym w kwocie 375 837,69 zł. Środki finansowe na realizację projektu pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 w ramach Osi priorytetowej 7 Równowaga społeczna Działania 7.2 Programy aktywnej integracji realizowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie.