Związek Powiatów Polskich przeprowadził szkolenia dla pracowników wydziałów komunikacji

15 listopada br., w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski powitał na warsztatach szkoleniowych ekspertów Związku Powiatów Polskich oraz ponad 60 pracowników wydziałów komunikacji z powiatów znajdujących się na terenie województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego.

Regulacje prawne związane z nadzorem nad ośrodkami szkolenia kierowców, kwestie wydawania dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami, zagadnienia związane z rejestracją pojazdów – to tylko niektóre  tematy, które znalazły się w programie warsztatów.

Uczestnicy szkolenia zostali poinformowani także o przebiegu prac nad wdrożeniem CEPIKu 2.0 oraz o planowanych zmianach prawnych, w tym o pomyśle odebrania starostom kompetencji w zakresie nadzoru nad stacjami kontroli pojazdów.

Wtorkowe szkolenie było przeznaczone dla przedstawicieli powiatów/miast na prawach powiatu, które są Członkami Związku Powiatów Polskich.