Szkolenie obronne

W poniedziałek 12 września br., w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie, przeprowadzono szkolenie obronne dla kadry kierowniczej Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze, powiatowej administracji zespolonej i powiatowych jednostek organizacyjnych.

Uczestników szkolenia powitał Dariusz Wróblewski Starosta Zielonogórski, a następnie Zygmunt Ostrowski inspektor ds. obrony, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Zielonej Górze przedstawił aktualizację planu operacyjnego funkcjonowania na szczeblu gminy, powiatu, województwa i państwa. Ponadto Zygmunt Ostrowski zapoznał zebranych z zasadami funkcjonowania państwa w stanach gotowości obronnej państwa, z organizacją i funkcjonowaniem systemu obronnego państwa  i jego elementami oraz z regułami ochrony ludności w warunkach prowadzonych działań obronnych. Marian Frątczak przedstawił natomiast sprawy związane z ochroną informacji niejawnych w prowadzonych przygotowaniach obronnych. Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Grzegorz Dyrka omówił z kolei międzynarodowe i wewnętrzne uwarunkowania bezpieczeństwa państwa, procesy integracyjne z międzynarodowymi strukturami bezpieczeństwa oraz podstawowe zasady funkcjonowania Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego i innych międzynarodowych organizacji bezpieczeństwa.