Dnia 10 grudnia br. nastąpiło oficjalne przekazanie dwóch nowych samochodów marki Ford Transit Custom Kombi przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych współfinansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach "Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III" w obszarze D dla Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie oraz filii w Bełczu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Krzysztof Romankiewicz - Starosta Zielonogórski, Tadeusz Pająk - Wicestarosta Zielonogórski, Mirosław Andrasiak - Członek Zarządu, Andrzej Gonia - Dyrektor PFRON, Anna Gołębska - Dyrektor PCPR, Aleksandra Szubert - Dyrektor GOK w Bojadłach oraz ksiądz proboszcz Stanisław Szura. W tak zacnym gronie przekazano kluczyki do busów członkom rady mieszkańców. Następnie ks. Stanisław poświęcił samochody. Była to bardzo miła uroczystość zwłaszcza dla podopiecznych DPS, którzy będą codziennie korzystać z nowych busów. Ułatwią one m.in. podróżowanie do poradni specjalistycznych i poprawią komfort jazdy.

W roku szkolnym 2018/2019 Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Przytoku realizował działania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Po konsultacjach z uczniami, rodzicami, lokalną społecznością, pracownikami szkoły oraz pracownikami bibliotek publicznych, podjęto decyzję o wyborze książek do zakupu.

Mikołajkowy Festiwal Tańca o puchar Burmistrza Czerwieńska.

03.12.2018

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2018 r. poz. 995 z późn. zm.) Przewodniczący Rady zwołał II sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Posiedzenie odbędzie się w dniu 6 grudnia 2018 roku o godz. 12:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53.

Szanowni Państwo,

Dzień Pracownika Socjalnego stanowi znakomitą okazję, by podziękować Pracownikom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie im. J. Pawła II w Zielonej Górze, Domu Pomocy
w Trzebiechowie oraz osobom, których działalność związana jest z obszarem pomocy społecznej za zaangażowanie i wysiłek w pracy na rzecz drugiego człowieka.

To Państwo dajecie nadzieję i perspektywy na lepsze, godne życie, pomagacie odnaleźć sens codziennych zmagań. Taka postawa zasługuje na najwyższe uznanie i szacunek.

„Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej powiatu i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej” – to tekst roty ślubowania, złożonego przez dziewiętnastu nowo wybranych radnych powiatu zielonogórskiego na pierwszej sesji Rady Powiatu Zielonogórskiego VI kadencji, która odbyła się 20 listopada 2018 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie, przy ulicy Piaskowej 53.

Uroczyste posiedzenie Zarządu Powiatu Zielonogórskiego

14.11.2018

Dnia 14 listopada 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Zielonej Górze odbyło się uroczyste posiedzenie Zarządu Powiatu Zielonogórskiego V kadencji. Podziękowania i wyrazy uznania dla członków Zarządu za pełne zaangażowanie na rzecz społeczności i za trud wniesiony w rozwój idei samorządowej złożyli przedstawiciele powiatowych jednostek organizacyjnych oraz wydziałów starostwa powiatowego.