Dzień Samorządu Terytorialnego

25.05.2018

27 maja przypada Dzień Samorządu Terytorialnego, upamiętniający pierwsze demokratyczne wybory samorządowe w Polsce. Z tej okazji wszystkim pracownikom jednostek samorządu terytorialnego pragniemy podziękować za wkład w propagowanie idei samorządności. Szczególne wyrazy uznania składamy Pracownikom Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze i Delegatury w Sulechowie,  dziękując za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju Powiatu Zielonogórskiego. Życzymy Państwu, aby praca zawodowa przynosiła spełnienie i satysfakcję z pełnionej na rzecz samorządu służby, a życie osobiste obfitowało tylko w pomyślne wydarzenia.

Waldemar Kotlarski

Wicestarosta Zielonogórski

Dariusz Wróblewski

Starosta Zielonogórski

Edwin Łazicki

Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego

W piątek 18 maja w powiecie zielonogórskim zakończył się cykl tegorocznych powiatowych przeglądów PRO ARTE. Ostatnie, roztańczone i najgłośniejsze eliminacje powiatowe, czyli Lubuska Gala Taneczna odbyły się na hali sportowej w Trzebiechowie.

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jedn. Dz. U. z  2017 r. poz. 1868 z późn. zm.) Przewodniczący Rady zwołał XLVI sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Posiedzenie odbędzie się w dniu 24 maja 2018 roku o godz. 12:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53

Tragedia w Kijach

09.05.2018

26 kwietnia 2018 roku, w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie odbyła się XLV sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego, którą prowadził Edwin Łazicki Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego.

23 kwietnia 2018 r. w  Sulechowskim Domu Kultury odbył się powiatowy przegląd Lubuskiego Festiwalu Piosenki – Scena Młodzieżowa, organizowany przez Regionalne Centrum Kultury w Zielonej Górze  i Powiat Zielonogórski w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018. Swój talent zaprezentowali  młodzi wokaliści z terenu powiatu zielonogórskiego.

20 kwietnia  2018 r. w sali restauracji Trzy Korony odbyło się spotkanie leśników i władz samorządowych z Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Tematem konferencji była historia, teraźniejszość oraz wyzwania Lasów Nadleśnictwa Wolsztyn w 100 rocznicę odzyskania niepodległości.