Wybór języka
powrót

Aktualności

W poniedziałkowe popołudnie, 15 października 2018 r. w sali widowiskowej Sulechowskiego Domu Kultury im. F. Chopina pracownicy oświaty, grona pedagogiczne oraz emerytowani nauczyciele ze szkół i placówek z terenu powiatu zielonogórskiego świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Wyrazy uznania i najlepsze życzenia złożyli zebranym Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski oraz ks. kanonik Józef Tomiak. Nad całością uroczystości czuwała Irena Podsiadły, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych.

więcej

W piątek, 12 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze obradowała Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego. Ostatni raz w tym składzie i w tej kadencji. W posiedzeniu udział wziął Wicestarosta Zielonogórski  Waldemar Kotlarski, członek rady i jednocześnie przedstawiciel Zarządu Powiatu Zielonogórskiego w radzie.

więcej

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowa okazja do zastanowienia i refleksji nad tym jak ważną rolę odgrywa nauka i rozwój własnych umiejętności w życiu każdego z nas.

więcej

Samorządowiec Województwa Lubuskiego 2018 - Oceniamy Władze – to plebiscyt Gazety Lubuskiej, którego jednym z laureatów jest Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski.

W plebiscycie, który zakończył się 14 września, można było oddać głos na każdego radnego i włodarza doceniając tym samym jego zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności.

Wśród wójtów na podium znalazł się Robert Sidoruk, Wójt Gminy Zabór, a wśród burmistrzów Paweł Mierzwiak, Burmistrz Miasta Nowogród Bobrzański.

więcej

W dniu 22 września br. dzieci z rodzin zastępczych z terenu powiatu zielonogórskiego wraz z opiekunami wzięły udział w spotkaniu integracyjnym zorganizowanym przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II, przy współpracy Nadleśnictwa Babimost, na terenie rezerwatu przyrody Laski.

więcej
Archiwum aktualności