Archiwum aktualności

W piątek, 11 sierpnia w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie miało na celu omówienie sytuacji, która wystąpiła na terenie powiatu zielonogórskiego po ostatnich ulewnych deszczach.

8 sierpnia br., w siedzibie Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych w Zielonej Górze przedstawiciele stowarzyszeń i grup nieformalnych działających na terenie powiatu zielonogórskiego podpisali umowy na dofinansowanie projektów mających promować postawy i aktywność obywatelską wśród młodych mieszkańców Województwa Lubuskiego.

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, zaprasza 22 sierpnia na bezpłatne konsultacje. Będzie to szansa do indywidualnych konsultacji ze specjalistą do spraw Funduszy Europejskich z zakresu środków unijnych m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój, informacji na temat bezpłatnych szkoleń, jak również możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne. Do dyspozycji będą również bezpłatne materiały informacyjne.

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, zaprasza 9 sierpnia na bezpłatne konsultacje. Będzie to szansa do indywidualnych konsultacji ze specjalistą do spraw Funduszy Europejskich z zakresu środków unijnych m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój, informacji na temat bezpłatnych szkoleń, jak również możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne. Do dyspozycji będą również bezpłatne materiały informacyjne.

W dniu 24 lipca 2017 roku Starosta Zielonogórski podpisał umowę z generalnym wykonawcą projektu "e-Geodezja Powiatu Zielonogórskiego", czyli konsorcjum firm Galaxy- Systemy Informatyczne Sp. z o.o. z Zielonej Góry i Systherm Info Sp.z o.o. z Poznania, reprezentowanym przez Pana Artura Litkę. Projekt o wartości 2 992 342,58 zł jest współfinansowany w 85% przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej 2 Rozwój Cyfrowy, Działanie 2.1 Rozwój społeczeństwa informacyjnego Poddziałanie 2.1.1 Rozwój społeczeństwa informacyjnego- projekty realizowane formułą ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego- Lubuskie 2020.