Wybór języka
powrót

Zakończyliśmy cykl przeglądów powiatowych PRO ARTE!

W piątek, 12 maja w powiecie zielonogórskim zakończył się cykl tegorocznych powiatowych przeglądów PRO ARTE. Ostatnie, a zarazem najbardziej roztańczone eliminacje powiatowe, czyli Lubuska Gala Taneczna odbyły się w Trzebiechowie.

 

 

Do rywalizacji o miano najlepszego zespołu tanecznego powiatu zgłosiły się aż 22 formacje, co w sumie dało ponad 260 uczestników! Młodzi tancerze rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: 9-12 lat, 13-16 lat oraz powyżej 16 r.ż.

Dominowały układy hip-hopowe i taniec nowoczesny, ale nie zabrakło też egzotycznego Belly Dance, czyli tańca brzucha. Jury pod przewodnictwem Kingi Górskiej z Regionalnego Centrum Animacji Kultury postanowiło przyznać nominacje do prezentacji wojewódzkich zespołom: Respect ze Świata Tańca w Sulechowie (kat. wiekowa 9-12 lat), Flava z Trzebiechowskiego Ośrodka Kultury (kat. wiekowa 13-16 lat) oraz Exit z Gminnego Centrum Kultury w Kargowej (kat. wiekowa powyżej 16 lat). Te trzy zespoły będą reprezentować Powiat Zielonogórski w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się w Żarski m Domu Kultury w dniach 8-9 czerwca 2017 roku. 

Dodatkowo Jury postanowiło wyróżnić zespoły Jump Kids i Małe Jumpy z Sulechowskiego Domu Kultury, Mały Respect i Mini Respect ze Świata Tańca w Sulechowie oraz Layla Amira z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Czerwieńsku.

Zapraszamy do galerii zdjęć na: https://www.facebook.com/pg/powiat.zielonogorski/photos/?tab=album&album_id=550663781724051