Wybór języka
powrót

Powiat zielonogórski już bez gminy Zielona Góra

1 stycznia 2015 roku nastąpił finał procesu integracji gminy i miasta Zielona Góra. Mieszkańcy dawnej gminy są już pełnoprawnymi  zielonogórzanami. W związku z tym wiele spraw urzędowych – załatwianych przez nich do tej pory w Starostwie Powiatowym w Zielonej Górze, będzie rozpatrywane przez odpowiednie wydziały Urzędu Miasta w Zielonej Górze i jednostki organizacyjne miasta.

 

Poszczególne zadania świadczone dotychczas na rzecz mieszkańców byłej gminy Zielona Góra przez Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze realizują teraz:
- Wydział Komunikacji – ul. Sienkiewicza 8a,
- Wydział Ochrony Środowiska – ul. Podgórna 22,
- Wydział Architektury i Budownictwa – ul. Podgórna 22,
- Wydział Sportu, Kultury i Turystyki – ul. Podgórna 22 (rejestracji  i wydawania zaświadczeń klubom sportowym, w tym uczniowskim klubom sportowym, mających siedzibę na terenie  byłej gminy Zielona Góra),
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna  – ul. Drzewna 13 (pomoc psychologiczna, pedagogiczna i logopedyczna uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom z terenu byłej gminy Zielona Góra).

Zadania z zakresu gospodarki nieruchomościami i uzgadniania  dokumentacji projektowej nadal będą realizowane na rzecz mieszkańców dawnej gminy w Starostwie Powiatowym w Wydziale Geodezji i Gospodarki Gruntami – ul. Podgórna 5.

W skład „nowego” Powiatu Zielonogórskiego od 1 stycznia br. wchodzi 9 gmin: Babimost, Bojadła, Czerwieńsk, Kargowa, Nowogród Bobrzański, Sulechów, Świdnica, Trzebiechów, Zabór. Powiat aktualnie liczy 1350 km2 i zamieszkuje go około 75,5 tys. mieszkańców.

 

Aby ułatwić mieszkańcom dawnej Gminy Zielona Góra funkcjonowanie w nowym mieście Zielona Góra  zamieszczamy poniżej informator opracowany przez Urząd Miasta w Zielonej Górze.