Wernisaż wystawy Stanisława Skowrońskiego

W Bibliotece Publicznej Gminy Sulechów odbył się wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Skowrońskiego. W wydarzeniu uczestniczyli liczni zaproszeni goście, burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys, który objął patronatem imprezę, oraz starosta zielonogórski Tadeusz Pająk.

Stanisław Skowroński urodził się 30 czerwca 1935 roku w Kamionkach Wielkich. Całe życie łączył pasję do sztuki z karierą nauczycielską i sportową. Choć marzył o studiach na Akademii Sztuk Pięknych, życiowe okoliczności uniemożliwiły mu realizację tego planu. Malarstwo krajobrazowe, zwłaszcza przedstawiające naturę wiejską, zawsze było mu bliskie. Jego obrazy, pełne ciepłych barw i subtelnych detali, oddają piękno polskiej wsi i jej harmonii z naturą.

W latach 1955-1978 związany był z Sulechowem, gdzie pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego i trener siatkówki. Jego największym sukcesem było zdobycie Pucharu Polski przez drużynę MLKS „Zawisza” w 1975 roku. W uznaniu zasług dla rozwoju sportu w Sulechowie, w 2017 roku otrzymał tytuł "Honorowego Obywatela Gminy Sulechów".