Wybór języka
powrót

W dniu 05.04.24 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze podpisano umowę dotyczącą użyczenia gruntu pod budowę ośrodka dla podopiecznych Stowarzyszenia Dlaczego Nie w Sulechowie

Ponad 70 arową działkę przekazał Staroście Zielonogórskiemu Krzysztofowi Romankiewiczowi Rektor Uniwersytety Zielonogórskiego prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski. Z ramienia uniwersytetu umowę podpisała Kanclerz Uniwersytetu Zielonogórskiego - mgr inż. Katarzyna Łasińska.

To niezwykle ważne aby w naszym powiecie pojawił się taki ośrodek, który zapewni opiekę dorosłym podopiecznym stowarzyszenia – argumentował Starosta Romankiewicz. Starania o jego powstanie trwają od kilku lat i dziś możemy oficjalnie ogłosić, że po zatwierdzeniu projektu budowy będziemy gotowi do złożenia aplikacji o środki z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Na podpisanie umowy przyjechała z podopiecznymi prezes stowarzyszenia Dlaczego Nie-na rzecz osób niepełnosprawnych, działającym przy ośrodku szkolno-wychowawczym w Sulechowie, Pani Małgorzata Brówka.