Szkolenie z Dostępności, w którym uczestniczyli pracownicy Starostwa oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

30 stycznia 2024 roku odbyło się szkolenie z Dostępności, w którym uczestniczyli pracownicy Starostwa oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Na spotkaniu mogliśmy zapoznać się z teorią dotyczącą : osób z niepełnosprawnościami, stereotypów dotyczących osób z niepełnosprawnościami, podstawowych zasad w kontaktach z osobami z różnymi dysfunkcjami, zasady savoir vivre wobec osób niewidomych i słabowidzących, niesłyszących i słabosłyszących, z niepełnosprawnością ruchu, ze szczególnymi potrzebami. Mieliśmy okazję uczestniczyć w praktycznych zajęciach, które są niezmiernie pomocne, aby zrozumieć z czym na co dzień zmagają się osoby ze szczególnymi potrzebami .Dodatkowo dowiedzieliśmy się jak zadbać o dostępność urzędu na wszystkich poziomach dostępności: cyfrowej , komunikacyjno – informacyjnej oraz architektonicznej.