Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11.11.2023 w Nowogrodzie Bobrzańskim

Za nami kolejna rocznica, już 105. odzyskania niepodległości. Uroczystości odbywały się na terenie wielu gmin Powiatu Zielonogórskiego, ale te powiatowe zorganizowane wspólnie, miały miejsce w Nowogrodzie Bobrzańskim.

Uroczystości rozpoczęły się mszą Św. w intencji Ojczyzny w Kościele p.w. Św. Bartłomieja w Nowogrodzie Bobrzańskim.Następnie wszyscy goście udali się pod pomnik Bohaterów walk z faszyzmem.Uczestników uroczystości przywitał Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz, Burmistrz Nowogrodu Bobrzańskiego Paweł Mierzwiak.Podkreślając wagę uroczystości Starosta dziękował zebranym:„Dziękuję bardzo mieszkańcom Nowogrodu Bobrzańskiego, organizatorom za tak wspaniale przygotowane uroczystości. Słowa uznania należą się również 4 Zielonogórskiemu Pułkowi Przeciwlotniczemu za udział kompanii honorowej wraz ze sztandarem oraz za asystę honorową. Dziękuję wszystkim obecnym, za udział, za pamięć. Dziękuję duchownym za msze w intencji Narodu, wójtom i burmistrzom za zorganizowanie patriotycznych przedsięwzięć 11. Listopada oraz wszystkim uczestnikom tego pięknego święta.”Obchody uświetniła obecność: orkiestry Siedlice, mieszkańców Nowogrodu Bobrzańskiego oraz dużej ilości zaproszonych gości w tym poczty sztandarowe służb mundurowych, organizacji kombatanckich, społecznych oraz szkół.Podczas uroczystości oddano salwę honorową, złożono kwiaty pod pomnikiem Bohaterów, a także zaprezentowały swój występ dzieci z SP 1 w Nowogrodzie Bobrzańskim. Wręczono także statuetki za zawody strzeleckie o puchar Burmistrza Nowogrodu Bobrzańskiego oraz wyróżnienia za wkład w rozwój sportu gołębiarskiego na Ziemi Lubuskiej.Na zakończenie wszyscy, licznie zebrani uczestnicy zostali zaproszeni na ciepły posiłek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich.