Porozumienie z Urzędem Miasta nt. finansowania Urzędu Pracy

W dniu 3 czerwca 2024 roku zawarte zostało porozumienie pomiędzy Prezydentem Miasta Zielona Góra Marcinem Pabierowskim a Zarządem Powiatu Zielonogórskiego, reprezentowanym przez Starostę Tadeusza Pająka oraz Wicestarostę Agnieszkę Szeląg.

Przedmiotem porozumienia jest przekazanie z budżetu Miasta Zielona Góra w 2024 roku dotacji celowej w wysokości 4.200.000 zł na współfinansowanie kosztów związanych z funkcjonowaniem Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze. W treści porozumienia został wskazany zapis na podstawie którego Miasto Zielona Góra zobowiązuje się jeszcze w 2024 roku do podpisania z Powiatem aneksu do treści tego porozumienia w zakresie zwiększenia kwoty dotacji do wysokości faktycznego poziomu planu wydatków bieżących Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze. Tym samym, zawarte porozumienie zakończyło trwający od początku roku spór pomiędzy Powiatem Zielonogórskim, a Miastem Zielona Góra dotyczący zasad i poziomu kosztów finansowania Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze, który obsługuje zarówno mieszkańców, jak i przedsiębiorców z terenu miasta Zielona Góra oraz powiatu zielonogórskiego.