PODSUMOWANIE ZADANIA: EKOPRACOWNIA OZE – ZIELONE SERCE SZKOŁY

PODSUMOWANIE ZADANIA: EKOPRACOWNIA OZE – ZIELONE SERCE SZKOŁY realizowanego w roku szkolnym 2023/2024 w Liceum Ogólnokształcącym im. rtm. Witolda Pileckiego w Sulechowie, w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Zadanie sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w formie dotacji w kwocie 75 000 zł i wkładu własnego Powiatu Zielonogórskiego w kwocie 9 000 zł.

Od wielu lat w sulechowskim Liceum MYŚLI się EKOLOGICZNIE, DZIAŁA EKOLOGICZNIE, a w roku szkolnym 2023/2024 utworzono nową EKOPRACOWNIĘ i podjęto kolejne zadania związane z edukacją ekologiczną. Troska o naszą planetę to najważniejsze zadanie współczesnego pokolenia, które należy potraktować niezwykle odpowiedzialnie. Świadomość tego posiadają zarówno nauczyciele jak i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. Witolda Pileckiego w Sulechowie. Z uwagi na to, i dzięki udziałowi, w ww. programie zmieniają oni swoje myślenie i działają ekologicznie. Sortują śmieci, używają jak najmniej plastiku, odbywają wycieczki do lasu (spacery ekologiczne), biorą udział w sadzeniu drzew na leśnych terenach i organizują akcje dotyczące zdrowego stylu życia. Od października 2023 społeczność szkolna korzysta z nowej EKOPRACOWNI. Zielone serce szkoły spełnia się w swojej roli niezwykle dobrze i efektywnie. To właśnie w tym miejscu odbywają się zajęcia z biologii, ekologii, a przed nami jeszcze wiele ciekawych inicjatyw. Warto także zaznaczyć, iż w ramach realizacji projektu EKOPRACOWNIA OZE – ZIELONE SERCE SZKOŁY 19. czerwca 2024 w szkole roku odbył się także ekologiczny piknik rodzinny.