IV sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego

Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu Zielonogórskiego omówiono Raport o stanie Powiatu Zielonogórskiego za 2023 rok, który zakończył się podjęciem uchwały w sprawie udzielenia zarządowi powiatu wotum zaufania.

Kolejnym punktem obrad było rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2023 rok, po czym podjęto uchwałę o udzieleniu absolutorium Zarządowi Powiatu.

Rada zatwierdziła również roczne sprawozdania finansowe Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sulechowie oraz Szpitala Rehabilitacyjno-Leczniczego dla Dzieci SPZOZ w Wojnowie. Ponadto, podjęto uchwały dotyczące nieodpłatnego przekazania nieruchomości w obrębie Cigacice i miasta Sulechów, zmiany stawek opłat za zajęcie pasa drogowego oraz powierzenia gminom Nowogród Bobrzański i Trzebiechów zadań związanych z zimowym utrzymaniem dróg powiatowych.

Na zakończenie sesji, rada podjęła uchwały w sprawie zmian wieloletniej prognozy finansowej i budżetu na 2024 rok, zmiany w „Strategii Rozwoju Powiatu Zielonogórskiego na lata 2023-2030”, oraz zatwierdzenia regulaminu Rady Społecznej SPZOZ w Sulechowie. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i zaangażowanie w sprawy powiatu.