Archiwum aktualności

Podczas wtorkowego spotkania w Bojadłach Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski nagrodził młode artystki - uczennice Szkoły Podstawowej w Klenicy Wiktorię Wawrzynowicz (klasa IV) i Wiktorię Hładczuk (klasa VI) zazajęcie pierwszego miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu Obrazu w kategorii malarstwo.

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim zaprasza na spotkania informacyjne pod nazwą „Środa z Funduszami dla… instytucji ochrony zdrowia”.

Spotkania odbędą się 2 grudnia 2015 r. w godzinach 10:00-13:00:

• w Zielonej Górze: w siedzibie Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, ul. Chrobrego 1-3-5 (sala konferencyjna nr 0.35);
  • w Gorzowie Wlkp.: Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp., ul. Chopina 52 (budynek nr 9).

Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski objął patronatem bezpłatne warsztaty pt. "Jak wyprzedzić konkurencję w wyścigu po dotacje unijne" w ramach cyklu "Akademia Przedsiębiorcy". Warsztaty odbędą się już 24 listopada o godz. 9.30 w Ruben Hotel w Zielonej Górze.

Róbcie to dalej! - usłyszeli wielokrotnie od mieszkańców Kargowej aktorzy-amatorzy ze szkolnego teatru Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie, po zakończonym spektaklu pt. "Igraszki z diabłem”, wystawionym w Gminnym Centrum Kultury.

10 listopada 2015 roku Liceum Ogólnokształcące w Sulechowie dołączyło do grona szkół noszących imię Rotmistrza Witolda Pileckiego. Patronat nad uroczystością nadania szkole imienia objęli: Instytut Pamięci Narodowej, Starosta Zielonogórski i Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość Obszar Zachodni Zielona Góra.

10.11.2015

W celu omówienia rozwoju kształcenia zawodowego pod potrzeby służb mundurowych, 9 listopada w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze starostwie Dariusz Wróblewski i Waldemar Kotlarski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego Edwin Łazicki spotkali się z przedstawicielami służb mundurowych na czele z ppłk Waldemarem  Krupińskim zastępcą szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Zielonej Górze oraz  Marianem Miłkiem - rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie i Julianem Jakubowskim dyrektorem Instytutu Politechnicznego PWSZ,  Julianem Szambelanem – pracownikiem Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim i Jerzym Rozynkiem dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie.